Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A középiskolai továbbtanulás...

A középiskolai továbbtanulás esetén a legtöbbször miért a szülők döntenek? A gyereknek miért nincs beleszólása?

Figyelt kérdés
Számomra egy kicsit abszurd a helyzet. Nővérem fia most nyolcadikos és nagyon szeretne egy általa kiválasztott gimnáziumba tanulni, de a testvérem megmondta neki, hogy akarata ellenére is az informatikai technikumba kell mennie. Egy nyolcadikos miért nem dönthet arról, hogy hol szeretne továbbtanulni? Ha tudja, hogy mit akar kezdeni az életében, akkor a szülő miért akadályozza meg abban?

2021. márc. 2. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:
99%
Mert néhány szülő azt hiszi hogy jobban tudja hogy mit akar a gyereke mint saját maga
2021. márc. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
99%
Mert a nővéred is olyan ember, aki a saját gyerekén keresztül akar kiteljesendi, feltehetőleg őt érdekelte ez az irány
2021. márc. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetekben néha a gyereknek, néha a szülőnek van igaza. De mivel a gyerek még kiskorú, lényegében mindenben a szülő dönt helyette. Ez van a jogszabályokban. Jó esetben, ha a gyerek tanárai stb. is a gyerekkel értenek egyet, akkor megpróbálják meggyőzni a szülőt. De ha nem megy, hát nem megy, akkor sajnos marad a szülő akarata.
2021. márc. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A nővéred elbasztam a saját életét, és most a fián keresztül akarja elérni azt, amit ő anno nem tudott. A helyedben én letagadnám, hogy egyáltalán ismerem. És jelzem, hogy tényleg elküldi abba az informatikai technikumba úgy, hogy a gyereket nem érdekli az az irány, akkor szenvedve fogja végigcsinálni, és soha, semmire nem fog menni azzal, hogy elvégezte, mert nem lesz mögötte elég tudás.
2021. márc. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 8. osztályos koromban magamnak döntöttem el hogy hová jelentkezek, anyámnak semmi beleszólása nem volt, hiszen nem az ő tanulmányairól volt szó, csak azokban segített hogy mégis amiket megjelöltem milyen sorrendbe állítsam, hogy elsősorban a jobb helyek legyenek elől.
2021. márc. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Ez elég helytelen a szülők részéről. Valaki talán beszélhetne a szülőkkel, ráadásul mindenki ezt az informatikusságot nyomja, mintha más foglalkozás nem is létezne! Olyan jó egyéb szakmák is vannak!!!
2021. márc. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egyetem informatikus szakokhoz elég matek, közismereti informatika vagy fizika érettségi, amit gimiben is teljes mértékben tanítanak akár emelt szinten bőven elég. Ebből Technikum felesleges lesz, mert semmit érő középszintű szakmája lesz. Max a gyárba betanított munkás tud lenni. (magyar realistás) (Szakgimi infó megyeszékhelyről az osztály több, mint a felé humán szakon kötött ki végül és még egy művészin) Fizika az lehet érettségi szintjét se fogja megütni. Diplomával lehet elsősorban bejutni ide a szakmába. A szakmai vizsgán a 2 szint az 51% volt és lesz. Akár mennyire nem tetszik anyucinak. Sad story.

Legalább nyelvi előkészítős legyen, hogy a nyelvoktatás biztosítva legyen.

2021. jún. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!