Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tehetek ha jók a jegyeim...

Pepperman kérdése:

Mit tehetek ha jók a jegyeim de rossz a felvételim? Csak gimiket jeloltem ..

Figyelt kérdés

7. evvegi az 5 tantargybol : 4,00

8. felevi az 5 tantargybol : 4,8

összesen van 90 pontom.

Csak 3 gimit jeloltem, abbol az egyik biztosan kiesett. Maradt ketto, de az egyikbe nem hivtak be szobelizni pedig allitolag 90ponttol hivnak be. (valoszinuleg a tuljelentkezes miatt van ez) Na de, hogyha vegul egyik suliba vennének fel es megyek a “begyujtosulikba” akkor szamit valamit az hogy 4,8as az atlagom? Vagy tenyleg csak betesznek valahova es ennyi volt?



2021. febr. 27. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Szia, akkor ha jól értem már csak 1 suli maradt, nem?

Tipp: Abba az iskolába, ahová vélhetően behívnak, nézd meg, hogy van -e olyan tagozat ami még érdekelhet téged és alacsonyabb pontszámmal is be lehet kerülni. Márc. 22-23-án, ha az iskolai is engedélyezi, akkor felvehetsz új tagozatokat, de új iskolát már nem.

Ha nem vesznek fel sehová, akkor amilyen gyorsan csak lehet a rendkívüli felvételi eljárás során kell keresni olyan sulit, ahová az igazgató felvesz. Akkor már a szüleidnek kell egyeztetni az igazgatóval, és biztos előny ha jó jegyeid voltak. Lényeg, hogy nektek kell az iskolát megkeresni és gyorsan. Ha valamilyen oknál fogva egy-két jobb suliba marad hely, arra azonnal lecsapnak, azok akik hasonló helyzetbe kerültek.

Másolom az ide vonatkozó részt az OH oldaláról

"2021. március 22-23-án a tanulóknak lehetőségük van a tanulói adatlapon szereplő sorrend megváltoztatására, illetve új tanulmányi terület felvételére is, de utóbbira csak olyan középfokú iskolában, amely az eredeti tanulói adatlapon már szerepelt. Az új tanulmányi terület felvételéhez az érintett középfokú iskolával történt előzetes egyeztetés is szükséges."

...

"Amennyiben a tanuló nem nyer felvételt, vagy felvételt nyer, de nem kíván beiratkozni a számára felvételt biztosító iskolába, úgy a rendkívüli felvételi eljárás során (2021. május 10-től – augusztus 31-ig) egyénileg, közvetlenül az általa választott középfokú iskolában való jelentkezéssel, egyeztetéssel kérheti felvételét bármely olyan középfokú iskolába, amelynek az általános felvételi eljárás lezárulása után maradtak üres férőhelyei."

2021. febr. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem most felvételizetem már gimibe, viszont ha jól emlékszem akkor nem minden helyen azonos a pontszámolási rendszer, szóval az, hogy összesen az általános sulis jegyeiddel 90 pontod van egy kicsit kevés infó. A rangsorban hányadik vagy? Ez szvsz sokkalta mérvadóbb.

Egyébként én nem aggódnék ennyire, annak idején két ilyen középiskolai felvételizésre szakosodott tanácsadóval is beszéltem, és mindketten azt mondták, hogy ha nem is jön össze egy suli akkor sincs baj, a tapasztalatok azt mutatják, hogy ha fellebbezel akkor szinte biztos hogy felvesznek. Ha pedig visszagondolok a gimis évfolyamomra akkor valóban ez volt a helyzet, egy elég jóhírű és erős gimibe jártam, de minden osztályban volt vagy 5-6 ember akinek igencsak szarul sikerült a felvételije és fellebbezés után mégis felvették őket. Persze azért itt valamilyen szinten értelmes keretek között kell tekinteni erre, de a jegyeid alapján nem hinném hogy az utolsó helyen megjelölt intézmény egy fellebbezés után elutasítana. Ez még csak középsuli, nyugi, nem lesz semmi baj.

2021. febr. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a gyors választ, sokat segitettél!
2021. febr. 27. 23:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezért kellett volna megjelölni olyan intézményt, ahova 100%, hogy felvesznek.

Egyébként a jegyeidből nekem az jön le, hogy amúgy nem vagy olyan jó tanuló, csak szimplán produkálta egy erős félévet nyolcadikban, és ennyi

2021. febr. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4/4 es, igen tudom nagyon elrontottam, de már ugysem tudok valtoztatni rajta. Es igen nem mondtam hogy nagyon jo tanulo vagyok, mert atlagos vagyok csak. De azert akkoris meghuztam a 8.ot es ez azert eleg joo szerintem.
2021. febr. 28. 00:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Szoktak hírdetni pótfelvételit is egyes intézmények (legalábbis Budapesten így van). Nem mondom, hogy top gimik de azért nem a legalja.


Sikered nagyban függ a központid eredményétől. A hozott pontok lehetnek jók mert gyenge általános iskolába jártál. Miért csak erős gimiket jelöltél meg?

2021. febr. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül kiderült hogy felvettek az első gimibe ahova jelentkeztem. De azért tanulok a hibámból hogy mindig legyen a tartaléknak is tartalékja. ;))
2021. márc. 19. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!