Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt történelem érettségihez,...

Emelt történelem érettségihez, van esetleg egy lista a kötelező évszámokhoz? Kerestem több oldalon is de nem találtam erről semmit.

Figyelt kérdés
(Láttam már ilyen kérdést itt csak azokat mind régebbiek és azóta változott a követelmény )

2021. márc. 3. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Használhatsz atlaszt. Abban pedig minden bennevan. (A kronológia nélküli atlaszban is.)

Egyébként a követelmény világosan le van írva témákra, korszakokra bontva. Igaz, nem évszámhangsúlyosan, de az érettségin sem azt kérdezik elsősorban. Nem hiszem hogy létezik ilyen hivatalos lista csak az évszámokról.

2021. márc. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 palfydanka ***** válasza:
100%

Emelt érettségin csak esszénél használhatsz atlaszt, szóval rövidkérdésekhez saját kútfőből kell. Vannak kerettantervi adatok minden témához/személyek, topográfia, évszámok, fogalmak/, amik előfordulhatnak, viszont tapasztalatom az az, hogy ennél sokkal széleskörűbben kellenek évszámok.

[link]

ebben a könyvben benne vannak az összes töris évszámok.

2021. márc. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!