Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt fizika érettségivel...

Emelt fizika érettségivel vegyészmérnöki szakra menni hülyeség?

Figyelt kérdés

Fizikából érettségiznék emelten, viszont kémiát már évek óta nem tanultam.



Lenne esélyem, így az egyetemen vagy kibuknék kémia tudás nélkül?



2021. márc. 3. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát kémia tudás nélkül szerintem nem lehet elvégezni a vegyészmérnökit...
2021. márc. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
kémiaérettségi a bekerülés feltétele
2021. márc. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2es amennyire nézegettem tavaly a matek a kötelező és plussz egy targy(kémia v biosz v fizika v földrajz v info) de nyilván a kémiát van legtöbb értelme tanulni gimiben
2021. márc. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem hülyeség de nagyon kell majd teperned.
2021. márc. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a vágyad akkor próbáld meg. Esetleg nyáron próbálj meg kicsit felzárkózni, hogy legyen egy alap kémiatudásod.
2021. márc. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Nem hülyeség, és én a helyedben megpróbálnám :)

Nem tudom melyik egyetemre mennél, de én idén szeptemberben kezdtem és én (egy gyenge közép kémia érettségivel) egész jól belejöttem. A tanárok majdnem hogy az alapoktól kezdték a kémiát, kicsit tempós, de nem lehetetlen a felzárkózás a többiekhez. És a fizika is hasznodra fog válni ezt garantálom ;)

Esetleg nyáron már elkezdheted a kémiát tanulni, és akkor a szintfelmérőnél nem lesz akkora kudarc érzeted az elején, de alapvetően szerintem a kibukástól nem kell félni :)

2021. márc. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat🙂
2021. márc. 4. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!