Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ez így elég lenne...

Szerintetek ez így elég lenne BME vegyészmérnöki képzésre?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek és a vegyészmérnöki a célom elsősorban BME, ha nem vesznek fel esteleg Pannon vagy kihagynék egy évet.

Szóval kémiábol emelteznék és emellé most megyek majd angol felsőfokra.

Matekból, fizikábol nagyon nehéz lenne behozni a lemaradást mivel nem emeltezek belőlük?

Matekból és fizikából mindig is 5ös voltam, volt többször, hogy még dicséretes is. Járok matektanárhoz és egy olyan 90-95% közép a cél. Már vettem vele emelt anayagokat is pl. deriválás, emelten sorozatok...



2017. okt. 17. 23:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja annyit elfelejtettem írni, hogy biokémia tagozatos osztályba járok.
2017. okt. 17. 23:21
 2/5 anonim válasza:
63%

Tesó...lehetsz te bármilyen okos az első 1,5 évet végig szívod a BME-n és nem lesz sok szabadidőd...ide nem okosság kell hanem kitartás és az igazságtalanságokból felállni tudás képessége (majd megérted ha idejössz). Én ha mindent előlről kezdhetnék én inkább óbudára mennék egy gyengébb bsc képzésre amit tuti elvégzek 3,5 év alatt, majd utána az msc-t németországban csinálnám majd kinn dolgozna az ember 5 évet és utána jönnék haza. Most pedig a 3.évemet kezdtem a műegyetemen és ha minden jól megy akkor csak 1,5 évet csúszok...


Üdv a vegyészkarról :D

2017. okt. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jò, hogy ilyen tudatosan készülsz. Minden rendben lesz, ha ott is ilyen szorgalmasan teljesìtesz.
2017. okt. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó. A biokémiás osztály biztos egy csomó kémiatudást ad, ami kelleni fog nagyon. Ha az emelt matek anyagot tudod, akkor az analízis I könnyű lesz, meg talán a II is egy darabig. Fizika meg könnyen behozható, mert a karon is arra készülnek, hogy kevesen tanultak fizikát (értsd: a kötelezőnél jobban), szóval nem leszel egyedül ha esetleg hiányosnak éreznéd a tudásod.
2017. nov. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
Nem lesz gond. Sőt ilyen eredménnyel ígéretesebb jővőt biztosító más mérnők szakok felé is kacsingathatsz.
2017. dec. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!