Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen fakultációt válasszak?

Milyen fakultációt válasszak?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott hogy elképzelésem sincs hogy mi szeretnék lenni és eléggé kétségbe vagyok esve. Lassan fakultációt kellen választani. Földrajz ól, fizikából és nyelvtanból vagyok négyes a többi tárgyból 5-ös vagyok. 4,8 az átlagom.

A matek és a magyar fakultáción gondoltam. Azok érdekelnek leginkább. De hát ezek nem nagyon illenek egymáshoz :(

Matekból mindigis csak ötöseim voltak, értem is és szeretem is. Magyarnak az irodalom részét szeretem viszont a nyelvtan részével vannak gondjaim. Ezt a két faktot együtt lenne értelme egyáltalán felvenni? Vagy nem lenne sok együtt a kettő?

A többi tantárgyal úgy állok hogy:

-töriből is jó vagyok csak ötöseim vannak és viszonylag könnyen megy, de nem igazán érdekel és nem szívesen tanulom

-angolból a tanárt nem kedvelem igazából de az is jól megy viszonylag

-földrajz és infó kizárt nagyon nem szeretem ezeket a tantágyakat

-az olaszt is kizárnám, nem igazán szeretem

-kémiát nehezen értem meg, de egyébként szeretem

-biológia az ilyen semleges tantárgy úgy elvagyok vele, de nem különösebben érdekel



Ti milyen faktra jártatok? És mit ajánlanátok?



2021. márc. 3. 23:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is épp faktválasztás előtt állok...


Nálunk vannak olyan faktok, amik ütik egymást, gyanús, hogy a magyar-matek ilyen, majd járj utána, mert ha ütköznek, akkor mindkettőt úgysem tudod felvenni.


Egyébként abból, amit leírtál, én a matekot mindenképp javasolnám és mellé a kémiát. Esetleg rágyúrhatsz az angolra, és mehetsz abból emeltre. De igazából egyedül angollal nem mennél sokra, ahhoz kéne magyar vagy másik nyelv is, úgyhogy én elsősorban a matek-kémiát gondolnám át.


Egyébként én magyar emeltre, infó középre és esetleges angol emeltre tervezek menni, de majd írj, hogy veled mi van!

2021. márc. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyarból nagyon nehéz az emelt érettségi, a középhez viszont nem kell fakt. Matek+angol, vagy matek+biológiát javaslom. Fizika nem jöhet szóba?
2021. márc. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az fizikával az a problémám hogy habár a szabályokat, tételeket, fogalmakat, képleteket könnyen betudom magolni a számolásos feladatokat egyszerűen nem értem. És nem is éppen szívesen tanulom
2021. márc. 4. 08:41
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Ez totál én néhány évvel ezelőtt!


Azt javaslom, hogy matek faktra mindenképp menj! Matek faktra mindenki menjen, akinek van valamennyi érzéke hozzá és nem akar orvos lenni. Minden más esetben a matekfakt megoldható és nagyon hasznos!


Ha pedig matekos irányba mész és nincs mellé valami, amit nagyon szeretsz pl fizika, kémia stb,(annyira, hogy magas szinten, sok órában, töményen tanuld) akkor vedd fel az infót.

Tudom, hogy nem szereted, de baromi hasznos hidd el. Nulla tudással is be lehet oda ülni. Ráadásul két éves tantárgy, előre lehet hozni, szóval szuper. És a mai világban akár merre is mész tovább, az infó mindenképp hasznos tudás, nem lőhetsz mellé vele. Egy középszintű érettségit könnyű jóra (95%+) megcsinálni. Betűméret átállítása stb. Ha meg ennél komolyabb szinten is szeretnéd, akkor szintemelőzhetsz (mivel ugye előrehozottazni is lehet), megtanulsz valamennyire programozni stb. Nem fogod megbánni.


Egyébként én ismerek magyar-matek szakos tanárt, nem lehetetlen, de azért annyira nem javaslom.


Nyelveket érdemes felvenni 3.-4. faktnak, amíg levizsgázol, de önmagában nem. Én is jártam angol és olasz faktra is egy bizonyos ideig, aztán amint meglett a vizsga, hagytam.


Én btw matek-kémia fakton voltam.

Szívesen elmesélem neked a faktválasztásomat meg a pályaválasztásomat, ha érdekel részletesebben

2021. márc. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítséget! Nagyon érdekelne a fakt és pályaválasztásod ha elmesélnéd :)


Az infóval kapcsolatba az az igazság hogy írtó béna vagyok. Egy ppt sem bírok normálisan összehozni. Szerintem képen röhögne a tanár.

2021. márc. 4. 09:39
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Matek-infó vagy matek-fizika hasznos lenne
2021. márc. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először azt lenne érdemes letisztáznod, hogy milyen területtel szeretnél foglalkozni a jövőben. Tudom, ezt, ennyi idősen nagyon nehéz. Én is anno biosz-magyarra mentem, végül angolból emelteztem, magyarból közepeztem. :D Bár ez nálam inkább azért volt, mert mondták, hogy az angol fakt nagyon gyenge, mi meg angoltagozatosok voltunk, a tanárunk azt mondta, hogy mi, az emeltet simán, fakt nélkül is meg tudjuk csinálni.


Ha inkább humán vonalon tudnád elképzelni magad, akkor magyar-angol. A magyar emelt iszonyatosan nehéz, szóval fakultáció ahhoz mindenképpen kell. Ha pedig inkább reálon, akkor a matek-kémia-biosz bármelyik kombinációja jó lehet. A matek-magyart azért nem tanácsolnám, mert nem igazán van olyan terület, ahova ez a kettő együtt kell. Persze, nem tudlak lebeszélni semmiről. :) Csak ezért mondtam, hogy kicsit tisztázd le, hogy hol tudnád jobban elképzelni magad. Viszont az sem tragédia, ha megbánod, nálunk többször is volt lehetőség fakultációt leadni és felvenni.

2021. márc. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Most a matek-biológiából gondolkodom leginkább. Azzal milyen területre tudnék tovább menni?

Illetve rajzból van fakt?

Ha van matek-rajz az úgy milyen?

2021. márc. 4. 13:32
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Matek-bioszt viszek felvételin😅
2021. márc. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
A többiek nagyon jól leírták már, de én is a nyelveket mindenképp ajánlom, a nyelvvizsga miatt. Mellé pedig a matekot, mert rengeteg olyan szak van, ahol tanulsz majd analízist, amit nagyon megkönnyít majd a matek fakt. Mellé pedig szerintem nem választhatsz rosszat, akár kémia, biosz, fizika. Magyart én sem ajánlom, mert fakttal is nagyon nehéz, ráadásul nem is kell sok helyre.
2021. márc. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!