Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok segíteni, milyen...

RF01PRODS kérdése:

Tudnátok segíteni, milyen szakmát válasszak? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Jelenleg a Szent László Gimnázium 5 éves olasz tagozatán tanulok, és idén kell fakultációt választanunk. Rengeteget gondolkoztam már azon, hogy milyen szakma lenne a számomra megfelelő, de eddig nem jutottam sokáig. Inkább humán beállítottságú vagyok, de a matekkal sincs semmi bajom, sőt az utóbbi 2 évben nagyrészt 5-ösöket szerzek. Érdekel az informatika világa, édesapám programozó, de így ránézésre elég bonyolult szakmának tűnik. Szeretek videókat vágni és hasonló programokkal foglalkozni, de sajnos nagy tudásom ezekben sincs. Alapvetően kreatív vagyok, ha meglátok egy tárgyat, meghallok egy zenét, egy videót, egyből elképzelem, hogyan lehetne feldobni, átalakítani, csak hát megfelelő eszközök hiányában ötleteim nagyrésze elvetésre kerül. Rendkívül szeretem a sportközvetítéseket (legfőképp a focit), de igen visszahúzódó vagyok, így ez a terület maximum mint újságírás érdekelhet. Nézegettem informatikával kapcsolatos állásokat, de egyik sem tűnik olyannak, amire azt mondanám, hogy nekem ez kell. Összességében fontos kiemelnem, hogy szeretek egyedül lenni, úgy sokkal hatékonyabban dolgozok, mint társaságban.

Tanácstalan vagyok, bárkinek a segítségét szívesen olvasnám, és köszönöm ha idáig elolvastad.



2020. máj. 2. 22:05
 1/3 anonim válasza:
Webdesigner?
2020. máj. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A webdesigneren elgondolkodok, jónak tűnik. Köszönöm a tipped! :)
2020. máj. 2. 23:00
 3/3 anonim ***** válasza:
A Metropolitan egyetem (METU) animációs szakjait nézegesd meg. A web frontend fejlesztő se rossz ötlet, de nehéz hozzá olyan szakot találni itthon, amely nem informatika. Nézd meg a metut!
2020. máj. 3. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!