Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Túl nehéz, esetleg nem nekem...

Xx.Be.Happy.xx kérdése:

Túl nehéz, esetleg nem nekem való az egyetemi szakom?

Figyelt kérdés

Nem szeretném pontosan megnevezni, hogy hol és mit tanulok, de az elmúlt néhány hónapban felmerült bennem, hogy esetleg túl nagy fába vágtam a fejszémet és alulbecsültem vagy a szakot, vagy a saját képességeimet túl. Ezt honnan lehet tudni biztosra? Már csak egy év van a képzésből, mester nélkül nem ér semmit persze, úgyhogy fogalmam sincs, végigszenvedjem-e, vagy hagyjam az egészet a fenébe tekintve, hogy még mindig nem tudok akár olyan dolgokat se a területről, amit valószínűleg az érettségizők is tudnak (nem pont olyan alapokkal érkeztem, mint amilyenekkel illett volna). Úgy érzem, a szaktársaim sokkal hamarabb megvannak mindennel, nem érzem magam különösebben önállónak és komolyan megfordult bennem, hogy ez az egész csak időpocsékolás, de veszni hagyni a már belefektetett energiát, illetve visszafizetni a tanköltséget félbehagyott képzés esetén nem lenne túl kellemes.

Szerintetek?


2021. márc. 8. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egy év van hátra, akkor már csináld végig!
2021. márc. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb van hátra, mint amennyit elvégeztél, így mindenképpen fejezd be. Utána ne menj azonnal mesterre, próbálj elhelyezkedni, kicsit gondolkozz el mit szeretnél csinálni. Ha lehet, vállalj munkát a szakmádban, hátha a gyakorlatban könnyebben megérted a nehezebb dolgokat.
2021. márc. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Végezd el, ha másra nem is jó legalább nem kell visszafizetned a pénzt ami benne van. Diplomával meg excellezni is előbb felvesznek.


Amúgy ha az nem is érdekel hogy hol tanulsz, az igen, hogy mit. Valószínűleg nem csak ott tanultok ilyet és 500 végzős közül azért nem derül ki a kilépeted (főleg, hogy nem is publikus kik járnak ilyen szakra).

2021. márc. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sikerült megerősítenetek benne, hogy nem lenne jó ötlet most abbahagyni. Az kicsit problémás, hogy nem hiszem, hogy van sima alapszakos diplomával munkalehetőségek, illetve az egész orszában két helyen oktatják, szóval azt az ötszáz végzőst is el lehet osztani tízzel.


(Azért sem érezném magam komfortosan, ha leírnám a szakot, mert azt nem annyira tartom relevánsnak, de annyit megemlítek, ha már kérdeztétek, higy természettudományokhoz kapcsolódó mérnöki szak.)

2021. márc. 8. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!