Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik a könnyebb...

Szerintetek melyik a könnyebb hangszer egy abszolút kezdőnek? Gitár vagy zongora?

Figyelt kérdés

2021. márc. 9. 16:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
56%
Mindenképpen a zongora.
2021. márc. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
31%

gitár egyértelműen, akár kezdőnek akár haladónak


megtanulsz pár akkordot és már nyomhatod is, de ha szólógitárt akarsz tanuli az több idő, de az is könnyebb

2021. márc. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 FlowPow válasza:
100%

A zongora, mert előbb lesz vele sikerélményed. De nyilván, ha gitározni szeretnél akkor az a jobb.

Ennek ellenére hosszútávon ugyan olyan "nehéz" mindkettő.


Ahogy a közmondás tartja "gyakolat teszi a mestert" :) A lényeg az hogy gyakorolj s akkor mindegy, milyen hangszeren játszol. :)

2021. márc. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Igen, nekem inkább az számit, hogy melyikkel lenne hamarabb sikerélményem xD
2021. márc. 9. 17:13
 5/23 Mojjo ***** válasza:
100%

@2: Zongorán pont ugyanúgy meg lehet tanulni pár akkordot és lehet akkordozgatni. Sőt, zongorán konkrétan könnyebb megtanulni akkordozni.


@Kérdező: Miért fontos ez? Ha kíváncsiságból, akkor rendben van. Ha azért, mert eszerint választanál hangszert, akkor viszont ez nem jó út. Egy hangszeren megtanulni játszani rengeteg időt, energiát és kitartást kíván. Akár zongora, akár gitár. Egyikhez sem vezet királyi út, mindkettőnél igen komolyan kell gondolnod a dolgot és meg kell dolgozni érte. Válaszd azt, amelyik jobban tetszik.

2021. márc. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
utolsó, de mind a kettő nagyon tetszik. Ezért kérdeztem. Idos vagyok már, és kettot nem szeretnék egyszerre tanulni, mert sem idom, sem pénzem nincs rá sajnos :(
2021. márc. 9. 17:18
 7/23 Mojjo ***** válasza:
34%

@4: Oké, akkor meg is van a válasz. Őszinte leszek, bár rosszul fog hangzani: szerintem így nem érdemes belevágnod.

Egy hangszer vagy szerelem és akkor meg is lesz a kitartás, türelem és lelkesedés ami kell hozzá, vagy nem fog menni. Ha azon gondolkozol, melyik az egyszerűbb, akkor fel fogod adni. Ami azt illeti, a kérdésed alapján kb 99% biztos vagyok benne, hogy bármelyiket választod, fel fogod adni idejekorán. Sorry.

2021. márc. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Melyik hangját szereted jobban? Milyen stílusú zenét szeretnél játszani rajta?


Szerintem az első időkben pláne, de még később is, az a fontos, hogy szeresd a hangszered hangját, élvezd a gyakorlást.

Lehet pl a klasszikus gitár könnyebb, de ha te szíved szerint metál számokat játszanál basszusgitáron, akkor hajrá, válaszd azt.


Venünk a furulyát akarták kezdetnek megtanítattni, de kb semmire nem emlékszem, mert engem idegesít a hangja, és utáltam játszani rajta.

2021. márc. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Oké, hetes: akkor elmondom, hogy zeneiskolába jártam, és szolfézsra és tudok kottát olvasni, bár senkinek semmi koze hozzá. Én egy egyszeru eldontendo kérdést tettem fel, hogy ha ujrakezdeném (mert ez kiskoromban volt, azóta már sokat felejtettem) akkor melyikkel lenne egyszerubb/ hamarabb sikerélmény, erre te megpróbálsz róla lebeszélni.... Honestly fuck you. Többieknek köszi.
2021. márc. 9. 17:23
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

A gitár olyan szempontból érdekesebb, hogy az a hangszer sokkal mobilabb és nem foglal sok helyet. De ha van lehetőséged zongorához helyhez menni, akkor ez másodlagos szempont, bár így otthon nem tudsz rajta gyakorolni. Ebből a nézőpontból a gitárral hamarabb lehet eljutni A-ból B-be.

De ha minden lehetőség egyaránt adott, akkor én is a zongorát mondanám.

2021. márc. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!