Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esély? (Ideiglenes rangsor...

Van esély? (Ideiglenes rangsor miatti izgalom)

Figyelt kérdés

Húgom 79. helyen végzett a szekszàrdi I. Béla gimnázium humán-angol szakának ideiglenes rangsorán.


Kedve most valahol a béka feneke alatt van, és azzal nyaggat, hogy valahonnan tudjam meg, van-e esélye bejutni.


Viszont én se látnok, se varázsló, dzsin, vagy csoda tevő nem vagyok.


Így ez lenne a kérdésem, van esélye?


Hagyjuk első helyen?


Vagy inkább a második helyen lévőt hozzuk előrébb?



#gimnázium #ideiglenes rangsor #Humán-angol szak
2021. márc. 10. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Itt meg tudod nézni, hogy tavaly és tavaly előtt hányadik volt az utolsó a rangsorban, akit még felvettek


[link]


Ha nem tudod értelmezni, írj. Most nem tudom rendesen megnézni, mert telefonról vagyok és gépen jobban lehet látni melyik sor melyik szak.

2021. márc. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenképp oda akar bejutni akkor SEMMI SZÍN ALATT NE VÁLTOZTASSATOK A SORRENDEN!!! Akkor érdekes a sorrendváltoztatás, hogyha másik iskola vonzóbbá válik. Attól sem kisebb, sem nagyobb esélye nem lesz bekerülni, hogyha variáltok.

Kellene tudni, hogy hány embert vesznek fel az osztályba. Ha olyan 30 körül, akkor még lehet esélye bejutni. Persze ez nagyban függ attól, hogy mennyire népszerű az iskola, mert ha mindenki oda akar menni, akkor lehet, hogy másik iskola lesz a győztes.

De a lényeg; ha oda akar járni, akkor NE VÁLTOZTASSATOK!!!

2021. márc. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1.

Ez lett volna nekem az első, csak semmilyen formában nem tudok ki igazodni az oktatási hivatal oldalán.


2.

Ha reménytelen a helyzet, akkor a másodikat előre szeretné hozni, hogy ne egy olyan suliba jusson, amit nagyon nem szeretne.

2021. márc. 10. 18:14
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog olyan suliba jutni... Azért van a sorrend...


Ha az 1. helyen lévőbe nem jut be, akkor a 2. helyen lévőbe jut be, már ha elég pontja van. Ha ahhoz sincs elég pontja, akkor a 3. helyen lévőbe veszik fel, és így tovább, amíg vannak megjelölt iskolák. Ezért kell aszerint felírni az iskolákat, ahogyan szeretne bejutni, és a leghátsó helyekre csúsztatni azokat, ahova a legkevésbé akar járni.


Ha előfordulna az az eset, hogy egyik iskolába sem veszik fel, akkor van póteljárás, viszont a póteljárásban az igencsak nem népszerű iskolákban maradnak helyek.

2021. márc. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Pontosan. És mivel 3 iskolát jelölt, ebből az utolsó és az első olyan, hogy nagy eséllyel nem veszik fel.


Ezért szeretné ha úgy van, elsőnek felhozni a másodiknak jelölt iskolát, hogy nehogy végül oda se vegyék fel, mert pont lecsúszik.


Nehogy a végén gyűjtő suliba jusson, vagy a közelebbi gimnáziumtól anya kérdezné keg augusztusban , hogy fel tudják-e oda még venni, viszont oda nagyon nem szeretne menni.

2021. márc. 10. 18:48
 6/13 anonim ***** válasza:
Tavaly az utolsó ember akit felvettek a 85. volt a rangsorban, azelőtt meg pont a 79. embert vették fel, szóval szerintem van esélye.
2021. márc. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6os jót írt, ezek a számok.


Tavaly pl 20 helyett csak 15 embert tudtak felvenni, mert nem volt elég jelentkező, tehát mindenki bekerült, akinek az volt sorrendben előrébb.


Viszont idén 40%-kal többen jelentkeztek, tehát elég necces a dolog.

2021. márc. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Arra hirtelen nem találtam adatot, hogy hány helyet hirdettek meg. Ezt lehet tudni?
2021. márc. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Pontosan. És mivel 3 iskolát jelölt, ebből az utolsó és az első olyan, hogy nagy eséllyel nem veszik fel."


Melyik része nem érthető annak, hogy teljesen mindegy, hogy hol van az iskola, hogyha az előtte lévőkbe nem veszik fel? ...

Az első helyre felpakolás csak azt befolyásolja, hogy ha az A iskolába bekerül, akkor a B iskolába nem kerülhet be. Tehát ha az "álom"iskolát lerakjátok a 2. helyre, és az így kapott 1.-re felveszik, akkor oda 0 esélye lesz bekerülni. Viszont azzal nem növelitek a bejutás esélyét, hogy a kevésbé preferált iskolát feltoljátok. Ugyanis az első helyen való megjelölés a többi jelentkező szempontjából semmilyen előnyt nem ad, és ennek nem csinálása hátrányt sem okoz.


Tegyük fel, hogy X és Y az A iskolát jelölte meg a következőek szerint:


X-nek 120 pontja van és 1. helyen jelölte meg az A iskolát.

Y-nak 140 pontja van és a 23. helyen jelölte meg az A iskolát.


Melyiket fogják felvenni az utolsó helyre?

Válasz: Ha Y-t felveszik az első 22-nek jelölt hely valamelyikére, akkor az X bejut. Ha viszont Y olyan balszerencsés, hogy a 22 hely közül egyikre sem nyer felvételt, akkor őt fogják felvenni, mivel több pontja van X-nél.


Remélem, hogy ebből már érthető, hogy miért baromság a helyzetetekben helyet cserélni.

2021. márc. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Esély mindig van.


Anno én a 71. voltam abba a suliba amibe menni szerettem volna és felvettek.


Simán bekerülhet ha az előtte lévők kiesnek mert más sulit jelöltek elsőnek.

2021. márc. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!