Milyen szakmát válasszak?

Figyelt kérdés

Most 2. éves gimis vagyok, és egyszerűen nem tudom hogyan tovább. Az biztos, hogy nem az orvostudománnyal, joggal és matematikával szeretnék foglalkozni. Mindegyikből hülye vagyok.


Amit szeretek az az idegen nyelv. Egyszerűen nem tudom, hogy mi lenne az ideális. Ha olyan, akkor melyiket lehet Ausztriában használni? Mivel kereshetek sokat?


A turizmusban és vendéglatásban gondolkodtam. Azon is elgondolkodtam, hogy lehet megbántam hogy gimnáziumba mentem. Lehet jobb lett volna felszolgálónak, vagy ilyesminek menni.


Valakinek esetleg ezek után van ötlete? Vagy kilátastalan a helyzetem?


Előre Köszönöm a válaszokat!



2021. márc. 10. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen szakma és vendégmunkásként kimész dolgozni. Néha használod a nyelvet (pl. Bevásárlásnál) amúgy meg mindent elintéznek helyetted.
2021. márc. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire vagy jó az idegen nyelvből és melyik nyelvet tanultad? (Ha angol akkor... Mivel szereted, mehetnél anglisztikára is.)


Turizmus és vendéglátás van az egyetemen, ahova én járok 2 éves képzés. Nincs veszve semmi, nyugodj meg.

2021. márc. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-dik - Ezt megnyugtató hallani. Egyetemen ha elvégzem a turisztikát, akkor mik a lehetőségeim? Tehát minek mehetek el?


Angol jól megy, németet pedig még tanulom. De nagyon jó a nyelvérzékem

2021. márc. 10. 19:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősöm májusban fog végezni turisztikán. Ő azt mondta, hogy elmehet majd hotelekben (persze a konyhai/éttermi részén), éttermekben stb. Minden ilyesmiben. De azon a szakon úgy is lesz erről szó, esetleg, privátban megadom az egyetem email címét és megérdeklődheted,ha gondolod.
2021. márc. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha privátban elküldöd, azt nagyon megköszönöm!
2021. márc. 10. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!