Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskolás vagyok milyen...

Középiskolás vagyok milyen szakmát válasszak? /L

Figyelt kérdés
Fontos számomra a nyugodt anyagi élet, szeretnék jól keresni és jó lenni abban amit csinálok. Olyan szakma érdekelne amit hétköznap 8 órában lehet végezni, nincs műszakolás, hétvége. Egyetemen nem tanulok tovább, mert nincs annyi eszem szerintem ezért valami szakma érdekelne. Magyarországon képzelem az életem. Nyelvtudásom közép német. Gondolkodtam okj gazdasági képesítéseken de nettó 200-at se kapok vele vagy tévedek? Cél az lenne hogy önállóan kifizessek albérletet pesten, rezsit, minden egyebet, egy autót fenntartsak és ha lenne 2-3 gyereket is fel tudjak nevelni, akár önállóan. Elsősorban ez a terv, de nyitott vagyok!!
2021. jan. 9. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

Ki kell hogy ábrándítsalak, sajnos nagyon sok diplomás sem kap nettó 200.000-et sem, nemhogy többet.


Nem bántásból, de nagyon rossz irányban nézelődsz, ne legyél ennyire anyagias, mert örök csalódás lesz így az elkövetkező 10 éved. Ne siess ennyire előre, ne akarj mindent most azonnal, rögtön. Ezek a célok, amiket te kitűztél magad elé, szépek, remélem sikerül mindent megvalósítanod, de idő. Nagyon sok idő. És nagyon sok pénz.


OKJ gazdasági képesítések kilőve, 1. már nincs is OKJ, 2. arra ott a rengeteg diplomás közgazdász.


Német középszint megint semmi (már elnézést), ott a rengeteg felsőfokú nyelvvizsgás, több nyelvet beszélő emberke.


Nem muszáj egyetemen tovább tanulni, egy szakmával is ugyanolyan jól lehet helyezkedni és keresni, ez tény. Minden szerencse kérdése. Azonban azt tanácsolom, és kérlek fogadd meg ezt a tanácsot, valami olyan szakmát válassz, ami tetszik, ami érdekel. Gondolj arra, hogy képzeled el magad 10-20 év múlva, mit dolgozol éppen? Ne az anyagiak vezéreljenek, mert így sosem leszel jó semmilyen szakmában, ha nem a lelkesedésed, hanem csak a pénz motivál (az ilyenekből lesznek a befarsult, 30 évesen már kiégett emberkék).

2021. jan. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mindenre nyitott vagyok, nincs elképzelésem mi szeretnék lenni csak azt tudom, hogyha valamit választok abba bele fogok adni 100%-ot, de ezt csak akkor tudom megtenni, ha értelme is van. Tudom, hogy sok diplomás sem keres ennyi pénzt, ismerem az egészségügy, oktatás, egyéb munkahelyek helyzetét. Pont ezért nem szeretném elrontani az életem már most. Az anyagiak annyiban fontosak, hogy a kitűzött céljaim eltudjam érni, nem mondtam hogy már azonnal. Továbbra is várok tanácsokat mit kezdjek a jövőmmel.
2021. jan. 13. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!