Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A felvi.hu-n kiírt előző évek...

A felvi.hu-n kiírt előző évek felvételi ponthatárjai azok, amiket minimum teljesíteni kell, vagy azok amennyitől felvették a tanulókat?

Figyelt kérdés

2021. márc. 11. 01:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érted, hogy pl.: egy szakon 416 volt a ponthatár, akkor azt, akinek pont 416 pontja van azt is felveszik.
2021. márc. 11. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő. A minimponthatár amivel felvették a tanulókat.
2021. márc. 11. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A ponthatár úgy képződik, hogy megvan a létszámkeret, pl 150 ember. Akkor az oda jelentkezők közül az első 150-et felveszik, a ponthatár az utolsó ember pontszáma lesz. Ez inkább tájékoztató jellegű, pl ha te voltál a 153., tudod majd mennyivel csúsztál le, illetve nagyjából belövi, hány pont kell az adott szakra (mivel nem szokott nagyot változni évről évre.)

A másik a központilag meghatározott minimumponthatár, pl jogász, pszichológus képzésben van ilyen, az azt jelenti, hogy annyi pontodnak minimum kell lenni, de természetesen az első szabály itt is érvényes, ha az utolsó felvett ember a minimumponthatár felett van, akkor a minimum nem lesz elég a szakhoz.

2021. márc. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam, de nem voltam benne biztos. Jó, hogy megnyugtattatok.

Köszi a választ mindenkinek! :>

2021. márc. 11. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!