Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológiát szeretnék...

Pszichológiát szeretnék tanulni, hogyan válasszak ezen belül pályát és mi szükséges hozzá?

Figyelt kérdés

Nem csak olyanokról beszélek mint pl felvételihez szükség van jó bioszra/törire/ilyesmi (csak mint példa), hanem hogyha egyetemre mennék, ott milyen előismeretek szükségesek, mennyire éri meg ilyen irányba tanulni, stb...


Gyermek pszichológus szeretnék lenni, úgy nagy vonalakban... De nem ilyen irányba tanultam, még csak a közelében sem, mondhatnám úgy is hogy "azt tanultam amit mondtak" (szülők), de eljutottam oda, hogy ne feltétlen tőlük függjek és azt tanuljam amit szeretnék, nem azt, amit ők akarnak.


2021. márc. 11. 15:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%

Az egyetemen fogod megtanulni, a felvételi tantárgyakon kívül nem kell "előismeret".

Ha bejutsz az egyetemre, elvégzed az alapszakot, és utána tudsz MSc-n szakirányt választani. Ha az a diplomád is meglesz, utána pedig továbbképezheted magadat gyermekpszichológusnak.

2021. márc. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Itt az alapképzés leírása:


[link]

2021. márc. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Itt pedig az ELTE mesterképzés:


[link]


Bocsánat, az előbb Msc-t írtam, BA és MA - mert ez bölcsészet...

2021. márc. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igazából még a mesterképzésre jelentkezésnél sem kell tudnod, hogy pontosan milyen irányban szeretnél továbbmenni, mivel mindegyik ugyanazt adja: "pszichológus" leszel. Mindegy, hogy merre folytatod, nem nézik, hogy milyen mestert csináltál, az anyag nagy része ugyanaz, úgyhogy van rá még 5 éved.
2021. márc. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Csak most vettem észre hogy Felvinél ír pár feltételt és mikor számolni próbálok vele, azt írja nem felelek meg a követelményeknek.

Ráadásul a pénzügyi számviteli OKJt se lehet hozzáadni sehol. Akkor nem számít plussz pontnak?

2021. márc. 12. 07:44
 6/15 anonim ***** válasza:
Az Okj nem számít be. Van emelt érettségid?
2021. márc. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

5: mi köze lenne a pénzügyi OKJ-nak a pszichológiához...???


Még jó, hogy a szakmához szükséges tantárgyakból kérnek emelt érettségit - ahogy minden más egyetemen/karon/szakon is!


Műegyetemen se lehet balett-táncosi képzettségre pontot kapni... .-D

2021. márc. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
az OKJ-ra csak mellékesen kérdeztem rá hogy egyáltalán sehova se jár értük már plussz pont, mert emlékszem hogy régen még járt, egyértelműen nem akarok pszichológiára számviteli okj-ért plussz pontot kapni xd
2021. márc. 12. 10:44
 9/15 anonim ***** válasza:
Van olyan OKJ amire kapsz plusz pontot pszichológia a szakon, de az általad említett nem ilyen. Én pszichológia szakra járok, ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan, itt is szívesen válaszolok.
2021. márc. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szia, köszi! Most így hirtelen olyan kérdésem lenne, hogy van-e valami pszichológia/mentális egészség szerű teszt, amin ha nem megfelelő eredményeket kapsz, nem vesznek fel? Mint pl rendőröknél van azt hiszem ilyesmi teszt, hogy mennyire bírják a pszichológiai nyomást. Lehet nem, lehet tévedek, valami ilyesmi rémlik ezért írom mint példát :D
2021. márc. 14. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!