Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lenne kedvezőbb számomra?...

Mi lenne kedvezőbb számomra? Orvosi vagy biológia szak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom melyiket lenne érdemes választanom, mindenképp kutatni szeretnék, főleg a molekuláris genetika, szövet-, sejtbiológia illetve általánosan a humánbiológia érdekel. Az orvosival az a problémám, hogy hosszú a képzés, sok olyan tantárgy van ami nem (annyira) érdekel pl.:Orvosi Kommunikáció, a gyakorlatiasabb dolgok például szülészet, sebészet. A biológia szakon is vannak olyanok amik nem igazán érdekelnek pl.: növénytan, ökológia. A másik problémám a biológiával, hogy nem tudom mennyivel tud kevesebbet nyújtani a humánbiológiából mint egy orvosi. Bármelyikre is mennék, az lenne a célom, hogy minnél többet tudjak.


Esetleg tudnátok véleményt mondani, melyik lenne a kedvezőbb?


2021. márc. 13. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy tovább tart az orvosi, de sokkal átfogóbb alapot adna a terveid számára. Emellett minden szakon vannak olyan tárgyak, amiket nem fogsz szeretni/használni, tehát ez ne legyen szempont.

Illetve ha meggondolod magad, akkor egy értékesebb diplomád lesz a kezedben, amivel kezdhetsz valamit.

2021. márc. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Általános orvos képzés után van még valami szakosodás? Mert erről nem sok infót találtam, hogy milyen irányokba lehet menni.
2021. márc. 13. 21:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Orvosin első 2-3 évben vannak efféle elméleti tantárgyak, maradék 3 évben kőkemény klinikum vár rád. Én azt gondolom, hogy ha tényleg a molekuláris biológiát választanád jövőbeli területednek, egy biológia szakon sokkal több lehetőséged van beleásnod magad a tudomány mélységeibe. Orvosin is tanulunk ilyeneket egész komoly színvonalon, de pl. sejtbiológia és molekuláris genetika csak első évben van, utána harmadévben mikrobiológia, de kb ennyi. Máshol van a hangsúly. Bioszon viszont brutál mennyiségű ökológia, evolúció és miegyéb izgi tananyagod lesz, viszont asszem posztgraduálban szuperül specializálódhatsz különbnél különb ágakra. Illetve ha már mind orvosin mind bioszon vannak dolgok, amik nem érdekelnek, orvosin nehezebb abszolválni azokat a tárgyakat, mert alapból nagy kihívást jelentenek, még a buzgóknak is néha. Sok sikert.

2021. márc. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Biológia. Aztán MSc-re molekuláris biológia.
2021. márc. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!