Mennyire hiteles ez a suli?

Figyelt kérdés

Erről van szó: [link]

Elvileg 1 vagy 2 év alatt is lehet már érettségi vizsgát tenni, mindez online. Szeretném letenni az érettségit, mert már 19 évesen nem ártana. :D (eddig dolgoztam).


2021. márc. 15. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire hiteles, de attól függ, hogy le tudod-e tenni egy év alatt az érettségit, hogy miből hogy állsz, illetve mennyit szánsz rá. Nem lehetetlen szerintem.
2021. márc. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, elég sok tárgyi tévedés van a leírásban, és az sem derül ki, hogy mennyibe kerül így a dolog. Mert ez nem ingyenes képzés.


Hány osztályod van meg, szakmád van, ha igen mi? Attól függ, hogy 1 vagy 2 év alatt lehet letenni az érettségit (ezt jogszabály határozza meg, nem az iskola).

Vannak ingyenes iskolák is erre.

Nappali képzés nem jöhet szóba?

2021. márc. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
8. osztályom van és elvileg így is lehetséges. Nem szeretném elhúzni 4 évig ezért lenne jó ez a lehetőség.
2021. márc. 16. 09:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Vannak 2 éves esti gimnáziumok, az azért esélyesebb. Bizonyos tárgyakból például matekból kell az élő tanár és a rengeteg gyakorlás.
2021. márc. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha csak 8 osztályod van, akkor legrövidebb 2 év alatt lehet megcsinalni az érettségit, 1 évre nem lehet rövidíteni.


Azt elárulod mennyibe kerül itt a képzés?

2021. márc. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy alapból 4 év.

Esetleg tudod, hogy hogyan lehetne 2 év alatt?

2021. márc. 16. 09:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Alapból 4 év, persze.

De felnőtt képzés esetén nem kell 4 évet tanulni, 2 év alatt elvégezhető a képzés + az érettségi lerakása.

2021. márc. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez furcsa. Olyan esti tagozatos iskolák léteznek, ahol egy év alatt két tanévet megtudsz csinálni, így ha neked 8 osztályod van meg, akkor legkorábban 2 év alatt szerezhetsz érettségit, de 1 év alatt biztosan nem. A tananyag is rengeteg. Oké, nyilván nem annyi, mint egy egyetemen, de 4 év tananyagát plusz az érettségire felkészülést nem lehet egy tanévbe belesűríteni, ráadásul úgy, hogy ha beiratkoznál és már egy év után érettségiznél is, akkor az a tanév csak áprilisig tart, mert utána érettségi. Ilyen nincs....

Én felnőttképzésre járok, jövőre estin leszek, most távoktatáson vagyok, már az én fejemben is megfordult, hogy egy év alatt 2-t csinálok meg, de az is nagyon nehéz, úgyhogy inkább hagytam. Nem tudom neked mik a terveid, de én akarok továbbtanulni, ha te nem, akkor a jegyek nem számítanak, csak menj át, viszont még úgy is szinte lehetetlen lenne 4 évnyi tananyagot 1 év alatt megtanulni.

2021. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!