Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a nemzetközi...

Mennyire nehéz a nemzetközi gazdálkodás szak?(BCE, BGE ami érdekel inkább) Mennyire reálos, mennyit kell tanulni a vizsgaidőszakon, mennyi szabadidőd marad egyéb dolgokra? Kinek ajánlott leginkább ez a szak? Milyen tantárgyakra kéne rágyúrni?

Figyelt kérdés

Tizenegyedikes vagyok, Erdélyben élek de mindenképpen Budapesten szeretnék továbbtanulni. Angolból felsőfokú nyelvvizsgám van, a németet csak nemrég kezdtem tanulni, románul is viszonylag jól tudok, bár annak nem hiszem sok hasznát venném.

Érdekel a szak, mivel úgy érzem jól mennek a nyelvek, szeretnék sokat utazni, jók a kommunikációs képességeim.

A matek viszonylag jól megy, viszont nem tudom mennyivel nehezebb a középiskolainál az egyetemen. Informatikával kicsit hadilábon állok, nem tudom arra mennyire van szükség. Bármilyen véleményt/meglátást szívesen fogadok🥺



2020. szept. 14. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én nem ezekre az egyetemekre járok, de most kezdtem ezen a szakon, nagyrészt úgyis ugyanazokat a tárgyakat tanuljuk szerintem.

Eléggé matekos, első félévben nekem már kapásból van 3 matekos tárgyam, és egy erős középszintű érettségi után is ülnöm kell elég sokat feletre és gyakorolnom, hogy megértsem. Infó is van, ahol főleg az officet kell használni.

2020. szept. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Corvinusos vagyok. Matek (1. és 2. félévben is van) eléggé nehéz volt nekem (pedig matek faktos voltam, igaz csak közép érettségit tettem), de ha rászánod az időt a szorgalmi időszakban is, akkor meg lehet csinálni legalább 3asra.

Infó: főleg excel van, mindig online tanítják meg a gyakorlatot. A videók alapvetően nagyon jók, jól elmagyarázzák benne a dolgokat, lehet gyakorolni, a vizsga viszont tökre lutri, hogy rohadt nehezet vagy baromi könnyűt kapsz. A mateknál és az infónál jóval nehezebb viszont a mikroökonómia (1.félév) és a statisztika (2. félév). Mind a kettő erősen szóró tantárgy, baromi magas bukási aránnyal.

Ezeken kívül van még pár matekosabb tárgy, de azok nem vészesek. Ezek mellett bőven akadnak tipikus magolós tárgyak is.

Nekem bőven maradt szabadidőm (ez a 7.félévem). Végig dolgoztam részmunkaidőben (heti 16 óra) és diákszervezetben is aktív voltam (ha a Corvinusra mész, diákszervezet/szakkoli nagyon erősen ajánlott), és csak úgy a barátaimra, családomra is volt időm.

"Érdekel a szak, mivel úgy érzem jól mennek a nyelvek, szeretnék sokat utazni, jók a kommunikációs képességeim." ez szép és jó, hasznos is lesz majd az életben, akármilyen pályára is mész, de sajna itt még nem igazán tudod ezeknek hasznát venni/kihasználni. Két nyelvvizsga kell a diplomához, szóval a németet jó ha nem hagyod majd veszni. Utazni utazhatsz más szakokon is (csak úgy, Erasmussal, diákszervezettel). Még ha ezt a szakot is végzed el, nagy eséllyel nem olyan munkahelyen fogsz kikötni, ahol téged küldenek el világkörüli útra a mindenféle kiküldetésekkel. A jó kommunikációs képesség az élet minden részében jól jöhet. Annyi biztos, hogy ha gazdasági szakra mész, a jó sok prezentációt talán megkönnyíti.

Nagyjából ugyanezekből az okokból jöttem NG-re, de rájöttem, hogy nem igazán vonz ez a gazdasági vonal. Ha csak a nyelvek és az utazás miatt jönnél ide, de a többi gazdasági szak nem is játszik, szerintem gondold még át ezt egy kicsit.

2020. szept. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A második kérdezőtől még annyi lenne a kérdésem, hogy így lassan a vége felé összességében megbántad hogy végül ide jelentkeztél?

Igazából a többi gazdasági szakot is nézegettem, szóba is jöhetne egy gazdálkodás és menedzsment vagy kereskedelem és marketing például, ez inkább a nyelvek miatt élvez előnyt.

2020. szept. 22. 15:36
 4/8 A kérdező kommentje:
Jaj és még valami. Jól láttam a felvi.hu-n,hogy ez a szak a Corvinuson ezentúl csak angolul fog indulni?
2020. szept. 22. 15:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. Nem bántam meg igazából mert végzősként fingom sem volt, hogy mit akarok kezdeni magammal, szóval ahhoz képest még egészen jól választottam. De az NG csak annyival ad többet egy gazdmennél, hogy kötelező a két nyelvvizsga a diplomához, így rákényszerítenek, hogy tényleg ne hagyd veszni (nekem ez jó, mert amúgy eléggé motiválatlan vagyok). Volt 1-2 tárgy amit csak az NG-sek tanulnak és tényleg hasznos volt, de az inkább olyan, hogy nem értem, a többieknek miért nem kell. Alapvetően eléggé kevés plusz dolgot tanulunk a többiekhez képest, és azok is olyanok amiket én nem igazán érzek olyan fontosnak.

Szerintem nézd meg a téged érdeklő szakok operatív órarendjét, és hogy milyen kötelező, kötelezően választható tárgyak vannak (főleg a szakmai kötelező tárgyakra fókuszálj, azok térnek el). Ez az amit én bánok, hogy nemcsináltam meg amikor felvételiztem, akkor talán jobban átláttam ovlna, hogy hol mit tanulnak.

És igen, Corvinuson csak angolul indul már az NG (Corvinus ösztöndíj nem pedig állami, és ha jól tudom ugyanúgy kell nyelvi pótlékot fizetni csak azért mert angolul tanulsz). Az ELTE GTI nemzetközi gazdálkodásáról nagyon sok jót hallottam, ott lehet magyarul és angolul is tanulni, és nem kell nyelvi pótlékot fizetni az angolnál, érdemes még azt is megnézni. NAgyon sokan vannak most, akik Corvinus alapképés után Eltén csinálják a mestert.

2020. szept. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Szia én a BGE-n tanulok ugyanezen a szakon csak angolul, most kezdtem a második évemet.

Én gimiben matek faktos voltam és habár nem tettem emelt érettségit, egy két óra ráfordításával megértettem a nehezebb matek feladatokat is az egyetemen. Tehát a matektól nem kell megijedni csak figyelni kell az órán és otthon átnézni a feladatokat, amiket órán csináltatok (és lehetőleg újra elvégezni őket). A lényeg, hogy ne veszítsd el a fonalat óra közben, mert akkor teljesen lemaradsz.

Infó szinten szinte csak Excel ehhez is azt tudom javasolni, amint az imént: koncentrálj és ha nem érted a feladatot gyakorold otthon. De egyébként szerintem nem vészes én alig tanultam rá és 5-ös lett.


Hogy mennyire reálos? Én azt mondanám 50% reál 20% nyelv (nekem heti három nyelv órám van) és 30% minden más (pl. üzleti kommunikáció, nemzetközi jog meg ilyenek).


Szabadidő? Nekem rengeteg volt, pénteken nincsenek óráim így a hétvége hosszú és van idő mindenre pl. munka, bulizás, családi barátok stb. Azon múlik hogy osztod be az idődet, de nem kell belehalni a tanulásba véleményem szerint.


Vizsgaidőszak? Nekem olyan, mint egy mini érettségi: sokat kell tanulni előtte, de viszonylag rövid ideig (ha ügyes vagy akár egy egy-két hét alatt is végzel vele).


Kinek ajánlom? Ez most lehet alpárian fog hangzanak, de én annak ajánlom ezt a szakot, akinek van esze és tudja is használni. Nem kell matematikusnak legyél, hogy elvégezd, és nem is kell 5 nyelvet folyékonyan beszélned. Azok tudják elvégezni ezt a szakot, akikben meg van a józan paraszti ész, hiszen rengeteg dolgot magadról is kikövetkeztethetsz és egy kis szorgalommal könnyedén átmész a vizsgákon. Emellett persze nagyon fontos, hogy érdekeljen téged az üzleti világ, a közgazdaságtan vagy valamelyik a szakhoz tartozó fontosabb tantárgy hiszen enélkül semmi értelme az egésznek, elmehetnél mozdonyvezetőnek is havi 400E nettóért. És azok lesznek jók a való életben a munkában, akik ezt a tudást, amit az egyetemen megszereznek tudják is használni, ezért fontos, hogy gyakorlatias légy és merj cselekedni (persze ezt akár munka közben is megtanulhatod).


Milyen tantárgyakra kéne rágyúrni? Én azt javaslom az érettségire, mert elsősorban az dönti el, hogy felvesznek-e vagy sem. Másodjára én erősen ajánlom a matekot (matek fakt vagy valami hasonló, nem tudom nálatok mi van), mivel, jobb most szenvedni vele, mint egyetemen. Hidd el ott nem fog megállni a tanár több száz diák előtt, ha valamit nem értesz. Javaslom a deriválás és az integrálás alapjainak elsajátítását, mert használni kell majd az egyetemen, és, amire mi gimiben több hónapot szántunk emelt matek órán, azt az egyetem egy óra alatt mondta el a tanárunk, így aki nem tanulta előtte jelentős hátrányban volt.

Emellett nem árt még, ha infóból tudod használni az Excel-es képleteket, ez is előnyt fog jelenteni.


A nyelvről csak annyit, hogy semmiképpen se hagyd abba. Ha nem tetszik a német (én például ki nem állhattam) keress másikat. A BGE-n, ha jól tudom 12 nyelvből választhatsz, emelett még pluszban is vehetsz fel nyelvórákat egyetemi kereteken belül (ez már önköltséges, de olcsóbb mint egy magántanár).


Végső soron úgy gondolom, ha érdekelnek a nyelvek, akkor válaszd ezt a szakot, ne a tantárgyak miatt, hanem a társaság miatt. Egy marketingen valószínű, hogy a többség a nyelvtanulást nyűgnek tekinti éss az igazgatás sem tartozik hosszútávú tervei közé (ezt személyes tapasztalatbol mondom, nyilván vannak kivételek). Egy NG-n azonban ez az általános úgymond "életérzés", ami szerintem tök jó és, akár motiválni is tud.


Ez kicsit hosszúra sikeredett, de remélem tudtam segíteni :D.

2020. szept. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
*nem igazgatás, hanem utazgatás (autocorrect arghh...)
2020. szept. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én NG mestert szeretnék csinálni az Elte-n, viszont csak egy nyelvvizsgám van, az alapszakom nem NG. Esetleg azt tudja valaki, hogy oda is kell a 2 nyelvvizsga? Bem találtam semmi infót erről, nem lenne jó, ha felvételikor derülne ki, hogy bocs mégsem.
2020. nov. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!