Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Részt vett valaki a Kisképző...

Részt vett valaki a Kisképző szóbelijén 6-án és/vagy 8-án?

Figyelt kérdés

Én részt vettem a szakmai alkalmassági vizsgán, viszont nem hívtak vissza szóbelire. Vagyis Anyukám ezt mondta, és hiba volt, de nem néztem utána, hogy tényleg nincs-e kint az oldalon az OM azonosítóm.

És ugye akit nem hívnak vissza, annak a felvételi véget ér.


Viszont ugye ma közzé tették az ideiglenes felvételi listákat az iskolákban, és nekem mind az öt szaknál kint van az azonosítóm. (van ahol jobb helyen, van ahol kevésbé)


De ugye március 4-én új rendeleteket tettek, ami miatt a hétfői szóbeli biztosan elmaradt.


Az lenne a kérdésem, hogy a szóbelik végül teljesen elmaradtak, és akkor, hogyan is rangsorolnak?



2021. márc. 16. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Az egyik szóbeli szombaton volt, az nem maradt el.

A március 4-ei szóbelit tudtommal online rendezték meg - ebben nem vagyok biztos.


A Kisképző honlapján leghamarabb ma - március 16., 8:00 óra - lett volna meg a VÉGLEGES eredmény. Ezzel szokott csúszni a Kisképző, ezért is írják oda, hogy “leghamarabb”.


Ha nem vettél részt a szóbelin, mert nem hívtak be(!), akkor már nem vesznek fel.


Ha behívtak a szóbelire, de nem voltál jelen azon tévedésből, akkor nem tudom mi a teendő.


Ilyenről nem nagyon hallottam még, hogy a Kisképző ideiglenes rangsorát közzétenné egy suli. A Kisképzőnek nincsen “ideiglenes rangsora”, hanem fordulói vannak. Minden fordulónál “kihullanak” a diákok és a maradékot, azaz a bentmaradtakat veszik fel.


A legjobb amit tehetsz, az az, hogy vársz. Ha ki voltál írva szóbelire, de tévedésből nem voltál ott, akkor a végleges rangsor kiírása után(!) telefonálhatsz nekik. Felhívod őket, hogy jó napot kívánok, XY vagyok, behívtak a szóbelire de tévedésből nem voltam jelen. Ezzel teljesen kiestél (kérdezed te, ha nem vagy rajta a véglegesen felvettek listáján)?


Remélem, hogy tudtam segíteni!

2021. márc. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Illetve, ismét Szia Kérdező!


A rangsort úgy állítják fel, hogy több fordulót rendeznek.


Az 1. forduló a központi megírása. Ezen csak “túlesel”.


A 2. forduló a szakmai alkalmassági vizsga.

Itt azok esnek ki, akik nem tudnak megfelelően rajzolni (nem ismernek kellő tanult rajzi anyagot, technikát).


A 3. forduló a szóbeli vizsga.

Ez a szakmai alkalmasságin megfelelt diákokból áll, akiknek a pontjai is megfelelőek. Ha valakinek nagyon alacsony a pontszáma, de behívható volt az alkalmasságira, akkor azok a szóbeli rangsor felállításakor kihullanak.


A végeredmény olyan diákokból áll, akiknek megfelelő mennyiségű pontszáma volt (ez évenként változó szám), megfeleltek a szakmai alkalmassági vizsgán és szimpatikusak voltak a szóbelin (azaz nem voltak “stiklisek” és reálisan, elhivatottam álltak a szakmához).


Remélem, hogy most már mindenre megkaptad a válaszodat!

2021. márc. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt tedd fel ezt a kérdést, tudnak segíteni.

[link]

2021. márc. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Megint én volnék az, az 1-es-2-es válaszoló! Idő közben tájékozódtam.


Az eddigi éveknél nem volt jellemző, hogy minden jelentkező rangsorát kiírják.

Az volt a megszokott, hogy csak a felvetteket és a várólistásokat írták ki.

Elnézést kérek, hogy nem értettem a várólistás esetet, tegnap este megnéztem a Kisképző oldalát és láttam, hogy mi a helyzet!


A végleges, teljes sorrendnél úgy tudod, hogy felvettek-e, hogy megnézed a lista tagolását.

Egy szakra nagyon kevés embert szoktak felvenni. Ez minimum 8-tól 16 emberig terjed. Persze, mindig egy kicsivel többet vesznek fel. Láttam olyat is a Kisképzőnél, hogy 20-on X diákot vettek fel.


A teljes listánál - minden egyes szakonként - észrevehető egy tagolás.

Az első tagolásnál látható kb.(!) 10+ ember, de ez persze változó.

Akik az 1. tagolásban vannak, azok a 100%-osan felvettek.


A 2. tagolásban vannak a várólistások - ha jól gondolom.


Mintha láttam volna egy 3. tagolást is helyenként, ezért erre tudok gondolni - A 2. tagolásban a létszámom túl még felvettek lehetnek és a 3. tagolásban a várólistásak vannak.


A 4./utolsó tagolás/esetenként 3. tagolás a maradék emberekből áll. Őket nem vették fel, de ki vannak listázva, mint a szak összes jelentkezői.


Ha esetleg nem vagy benne a végleges, teljes(!) listában, akkor ne csüggedj (velem sajnos ez előfordult - idén is jelentkeztem).


A honlapon azt írják, hogy március 16-22 között pontosítanak. Na most, őszintén nem tudom, hogy ezt hogyan értik - mivel eddig csak a felvetteket és a várólistásokat írták ki, ezért speciel én erre gondolok. - az is lehet, hogy kibővítik a hiányos listát, mert sajnos 1-2 ember lemaradt, köztük én is.


Ha valami nem világos, akkor még mindig az a legbiztosabb, hogy ha felhívod a Kisképzőt, kéred a titkárságot és felteszed te magad a kérdésedet. Jobb tisztázni a dolgokat, mintsem hogy rosszul érezd magad, mert nem érted mi a helyzet.


Remélem, hogy most már fixen tudtam segíteni!

2021. márc. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mind a három válaszodat, nagyon sokat segítettél.
2021. márc. 17. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!