Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sajnos nem értem ebben a...

Sajnos nem értem ebben a logikát, segítené*tek?

Figyelt kérdés

Szóval ha van egy akármilyen oldat, legyen pl. sóoldat. Ha vizet öntök hozzá, attól miért változik az oldat koncentrációja? Hisz ugyanannyi só maradt benne mint volt.


Illetve ha kiöntök a kiindulási só oldatomból valamennyit, akkor bezzeg ugyanannyi marad a koncentrációja az oldatnak, pedig kevesebb lett az immáron 2 oldatomban a só mennyisége? :(


Köszönöm előre is, remélem valaki el tudja magyarázni ezt a concept-et.



2021. márc. 18. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Jujjjjj....
2021. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy adag bort felöntesz szódával, ugyanolyan tömény marad??
2021. márc. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A koncentráció nem abszolút mennyiséget jelöl, hanem az oldott anyag és az oldat (tömegének vagy térfogatának) ARÁNYÁT mutatja.
2021. márc. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nem lesz ugyanolyan tömény nyilván, viszont az alkohol koncentrációja megmarad ugyanolyannak, nem? hisz ugyanannyi etil-alkohol molekula van benne, csak a víz lett több benne, szóval inkább a vízmolekulák koncentrációja nőtt meg.

Vágom hogy c=n/V (ha netalán kémiások tévednének erre), de a mögöttes logikát nem vágom XD

2021. márc. 18. 22:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja a #3, én azzal akartam magyarázni, hogy hígabb lesz a felvizezett oldat.


Viszont ha az oldat felét kiöntöd, nem változik a koncentráció / sűrűség, mert vizet és vele sót is kiöntöttél.

2021. márc. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4. Rossz úton jársz.... nem az alkoholról van szó hanem az oldatról!
2021. márc. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jaa, hogy az arányát, akkor így már értem, ez egy viszonyszám akkor. Mert volt egy feladat, hogy a növényi sejt nyúzatát deszt. vízbe tették, és a sejtben levő ionok koncentrációja csökkent ugye, mert hogy "nem lett kevesebb az ionok száma amúgy". Csak viszonyítás.

Szóval köszi #3-as :)

2021. márc. 18. 22:04
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is #5-ös! így már logikusnak látom.
2021. márc. 18. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!