Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem látom a logikát a francia...

Nem látom a logikát a francia kiejtés-írásban?

Figyelt kérdés
Elkezdtem franciául tanulni. Még nagyon az elején járok, de nem látom a logikát a szavak kiejtésében. Ez normális az elején és késõbb majd ráérzek vagy elrontottam valamit?

2016. nov. 1. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Pedig van. És nagyon egyszerű.
2016. nov. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
17%

Egy cipőben járunk, én csak 2 hónapja tanulok franciát a suliban. Néha nekem is gondot okoz kiejteni pl a "vieux" szót, de ilyenkor google fordítóban hallgatom órákig, míg meg nem tanulom. Amúgy ajánlanám ezt a youtube csatornát,itt sok hasznos dolgot lehet tanulni pl a kiejtésben: [link]

Nézz szét a videói között, hasznodra válhat!:) Sok sikert!

2016. nov. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Pedig a franciaban van ra szabaly, bizonyos betukapcsolatokat mindig ugyanugy kell ejteni. Nem olyan, mint az angol pl, hogy egyszer igy, egyszer ugy.
2016. nov. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Rá fogsz érezni, ne izgulj.:-) Kiejtés szempontjából sokkal logikusabb és szabálykövetőbb, mint az angol.
2016. nov. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Nyugi, ha iskolában tanulod, és nem magadtól, könnyen rá fogsz érezni.


Az a legegyszerűbb, hogy először csak fonetikusan kis betűkkel feléírod a szavaknak a kiejtését, úgy, ahogy a tanár mondja/ahogy a magnón hallod.


Félév végére, de legkésőbb év végére tudni fogod magadtól, hogy hogyan kell kiejteni egy-egy ismeretlen szót. Majd ráérzel, meglátod, egy kaptafára megy.

Ezt francia tanulás közben, apránként lehet megtanulni.

Szabályos, de olyan bonyolult, hogy lehetetlen megérteni egy kezdő tanulóval, viszont fél év tanulás után már magától megy.

2016. nov. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Később rá fogsz érezni, ne aggódj! Eleinte nehéz nyelv a francia, de egy kis idő és gyakorlás után simán rá lehet érezni, onnantól megtalálod benne a logikát.

Bon courage ! ;)

2016. nov. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
38%
Van benne logika és egy idő után majd ráérzel :D nem kell aggódnod ezen :D
2016. nov. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!