Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikát vagy inkább...

Informatikát vagy inkább valamilyen gazdasági szakot kéne tanulnom gépészmérnöki mellett?

Figyelt kérdés

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem kell dolgoznom, illetve még valamennyi tőkével is rendelkezem, így a következők a terveim:


Jövőre elkezdem a gépészmérnöki szakot nappalin, államin, s ha jól megy akkor az első vagy a második év után beiratkozom egy külföldi távoktatásos BSc szakra is, ami fizetős...


Gépészmérnöki vonalon képzelem el magam hosszútávon és egész biztos hogy az elején fogok alkalmazottként is dolgozni, hiszen a tapasztalat szerzés elengedhetetlen, meg nem is százmilliós/milliárdos nagyságrendű összegek állnak rendelkezésemre, hogy egyből tudjak vállalkozni, de hosszútávon a vállalkozás a cél... Méghozzá a tervezés sokkal jobban érdekel mint a gyártás, még ha egy fokkal nehezebb is abból megélni, így specializáció választásnál ebbe az irányba mennék.


A matek és a fizika jól megy, programozni jelenleg viszont egyáltalán nem tudok.

Angolul tudok, de például németül, annak ellenére hogy 4 éven keresztül azt is intenzíven tanultam, egyáltalán nem sikerült megtanulnom, azt hiszem hogy nem valami jó a nyelvérzékem, a programozáshoz pedig az egy szükséges készség...

Ugyanakkor azt gondolom, hogy a programozási tudás mérnöki, sőt természettudományos területeken is nagy előny jelenleg is, illetve talán a jövőben elengedhetetlen lesz...

Így nem tudom, hogy majd miután túl vagyok a gépészmérnöki szaknak az első vagy második évén (és megy), utána programozást (inkább computer scinece mintsem software engineering) vagy valamilyen gazdasági szakot tanuljak online (akkreditált) szakon.

Hogy őszinte legyek, egy annyira reál szak mellett mint a gépészmérnöki, lehet hogy kicsit megterhelő lenne programozást tanulni és ha egyszer vállalkozni akarok, akkor gazdasági tudást is magamra kell valahonnan szedni...


Ti mit gondoltok? Melyik lenne a jobb döntés? Illetve egyáltalán milyen gazdasági szakokban érdemes gondolkodni?



2021. márc. 29. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó páros mind a kettő. Az info viszont jelenleg alkalmazottként a legjobb lehetőség jelenleg. De egy gépész mellett sztem erős lesz a kettő. Kizsigerelni magadat nem a legjobb ötlet. Én tolnám a gépészt ès a plusz energiát arra fordítanám, hogy egy jó szakmai szempontok szerint is érdekes gyakornoki melót megcsípjek

mondjuk a 4. félév körül. Végzés után meg levelezőn tanulhatsz akármit. Talán a matekokat meg hasonlókat el is fogadtathatod így talán rövidebb idő alatt elvégezhető más szak is. Habár annyit megtehetsz, hogy szabadon választhatókènt felvehetsz olyan programozási vagy egyéb tárgyat amit majd szintén ki tudsz majd talán váltani. Egy gépész info képzés együtt sztem sok. Egyiket se sajátítod el rendesen max átcsusszansz.

2021. ápr. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
40%

Szerintem ez a kettő nagyon sok lenne együtt. Ha mindenképpen szeretnéd mind2-t elvégezni, akkor először végezd el a gépészt és utána munka mellett megcsinálhatod a gazdaságit (levelezőn).

Nem igazán látom, hogy milyen előnnyel járna az ha mind2 megvan pályakezdőként, viszont ha megvan a mérnöki, akkor majd évekkel később könnyebb lehet továbblépni középvezetői stb. pozícióba ha van gazdasági papírod is.

2021. ápr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A nyelvérzéknek ehhez semmi köze. De tényleg semmi.

Gépész szakon is tanulsz majd programozni, és ha az alapok megvannak, vehetsz fel szabvált, de még azt se kell feltétlen, mert ez egy olyan dolog, ami otthon egyedül is jól tanulható.

Én biztos nem kezdenék el egy másik BSc-t gépészmérnöki alatt, eleve szerintem nem sok értelme van két BSc-nek. Nincsenek olyan éles különbségek a szakok között, hogy egy megfelelő specializációválasztással és némi gyakorlással, illetve gyakornoksággal, ne tudj valamilyen szinten elmélyedni az informatikában, vagy az elektronikában.

Programozás meg ott "előny", ahol ez a munka része. De ott is inkább elvárás.


Amúgy melyik gépészeti terület érdekel?

2021. ápr. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!