Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire kivitelezhető gépészm...

Mennyire kivitelezhető gépészmérnöki egyetemi szak + egy 2 éves OKJ végzése mellett, napi 8 óra fizikai munkát végezni, éjszaka, heti 5-6 napban?

Figyelt kérdés
Inkább csak 5, de minden hónapban egy héten van, hogy 6 nap.
2018. szept. 3. 06:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
semennyire. konkrétan teljesen tropára megy a szervezeted az alváshiány miatt.
2018. szept. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
esélytelen
2018. szept. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Okj kuka, gépészmérnöki mellett semmit nem nyújt. Akkor talán tudsz heti 20 órát diákmelózni, de nagyon necces.
2018. szept. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Te egy kicsit is elhitted a kérdés kiírása közben, hogy lehetséges?

Ha igen, akkor bajok lesznek a mérnökin ha ilyen gyenge a logikád.

2018. szept. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Gépészmérnöki mellett, örülj, ha van napi 2 óra szabadidőd, és 6-7 órád aludni.
2018. szept. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is esélytelen.
2018. szept. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én fizikusként próbáltam meg "csak" diákmunkát, heti kb. 3 alkalommal 10-12 órázni. Hát, az lett a vége hogy azt a félévemet elszúrtam enyhén szólva, megbuktam a csúszós tárgyból, felvett kreditjeimnek kb. felét nem tudtam elvégezni, és totál kifáradtam. Vannak szakok, ami mellett a munka esélytelen. A gépészmérnök is ilyen.
2018. szept. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De valaki azt állítja itt, hogy orvos (elég hihető) és az egyetm alatt dolgozott 5-6 órát egész héten.


Amúgy számításaim szerint, ha az ember nem csinál tényleg semmi mást a "szabad" órákban csak tanul és alszik, akkor is van olyan napi 5 órája aludni, csak kétrészletre bontva.

Csak annyi a lényeg, hogy rögtön eltudjon aludni, erre vannak az altatók.

De én évek óta amúgy is ennyit alszok, mondjuk azért nem ekkora fárasztás mellett.


Egyébként 23 leszek jövőre mire (valszeg) elkezdem az egyetemet. Azért gondoltam a repülőgép szerelő OKJ-ra, mert egyrészt rajta van a bakancslistámon, másrészt 2 év múlva nem tudok majd a legtöbb helyen diákmunkát vállalni, mert elmúlok addigra 25 éves.

Ugyanakkor gyakornokként sem biztos, hogy el tudok majd helyezkedni, hiszen ekkor a legjobb esetben is lesz még hátra 1.5 év. Egyébként nem vagyok tisztában pl. azzal, hogy mi kell ahhoz, hogy ilyen munkában elhelyezkedhessek, ha nem csak ez az OKJ jó...


Már van amúgy egy diplomám, vagyis az utolsó félévet mindenképpen fizetnem kell majd, illetve az albérletet is be kell fizetnem, meg ennem is kell, stb.

Ezzel a diákmunkával többet tudok keresni mint a jelenlegi diplomámmal pályakezdőként.

Azzal csak nettó 150-et kapnék kb., míg ezzel az éjszakai melóval 190 nettót.

Az OKJ-val pedig akár 240 nettót is.

Illetve ahol van a diákmeló, ott már dolgoztam az első egyetemem alatt is, csak akkor nappal és csak 6 órát (kb. 120 órát/hó), de akkor még otthon laktam.

Végülis csúszás nélkül végeztem, igaz az egy könnyebb szak volt, de feszegetni kell a határainkat... És szerintem a vállalatnál is van esélyem feljebb kerülni, ha valamiért arra vinne az élet.


Persze a válaszok fényében jobban átgondolom, utána nézek a dolgoknak...

2018. szept. 3. 16:58
 9/9 anonim ***** válasza:

És hogy akarsz egyszerre egyetemre, meg OKJ-ra járni?

Próbáltad már napirendbe szedni?

2018. szept. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!