Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem értem a függvényeket....

Nem értem a függvényeket. Hogy kell megoldani?

Figyelt kérdés

Online tanuljuk és semmi nem jut el az agyamig. Youtubon néztem videókat az egyenletekról, de semmi. Most nagyon összevagyok zavarodva. Valaki tudna nekem segíteni. 1 hét múlva dolgozat.

Kilencedikes vagyok.


2021. ápr. 2. 02:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egyenletek logikai függvények, melyek az igaz, hamis értékeket rendelik hozzá az értelmezési tartományuk elemeihez. Az egyenlet csak a megoldásokhoz rendel igazat, a többi számhoz hamisat rendel.

Először is a kikötéseket kell megtenni, mivel egyes műveleteket nem lehet minden valós számmal elvégezni:

* Nem lehet nullával osztani.

* Nem lehet negatív számból gyököt vonni.

Mivel ez még csak kilencedik osztály, így több kizárásra nem kell figyelni.

Egyenletek megoldása: mérlegelvvel.

Amit hozzáadsz az egyik oldalhoz, azt a másik oldalhoz is hozzáadod.

Ugyanígy kivonás, szorzás, osztás. Nem oszthatsz nullával; ezért ha egy kifejezés nulla lehet, akkor azzal nem osztunk, hanem kiemeljük, és esetszétválasztást csinálunk.

A hatványozás, gyökvonás már bonyolultabb. A hatványozás behozhat hamis gyököket, gyökvonásnál pedig külön kell kezelni a különböző előjelű gyököket.

Végül ne felejtsd el az ellenőrző behelyettesítést!

2021. ápr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

* Nem lehet negatív számból gyököt vonni.

Kiegészítés: Páratlan gyökkitevővel lehet. Nem tudom, azt tanultátok-e már.

2021. ápr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!