Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz bekerülni az...

Mennyire nehéz bekerülni az orvosira?

Figyelt kérdés
Nagyon sok felkészülést igényel? Vagy pár hét alatt fel lehet készülni az adott emelt érettségikre úgy, hogy be is juss?

2021. ápr. 3. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Ez olyan, mint ha azt kérdeznéd, hogy mennyire nehéz lefutni egy maratont. Van aki egy élet alatt nem tud felkészülni rá, más meg hetente háromszor fut annyit.
2021. ápr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha most kezdesz el készülni rá úgy, hogy 0-ról indulsz, akkor nem akarlak elkeseríteni és tényleg ne vedd rossz néven, de szerintem esélytelen. A kémiás számolásokhoz idő kell, rutin, mire leülepszik és meg is érted.
2021. ápr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Gimis fejjel szerintem nem elég pár hét felkészülni. Ha van ideje az embernek és naponta foglalkozik vele a bioszra fél évet kémiára 1 évet minimum mondanék, de még ezt is kevésnek gondolom. Mindkettőnél nagy az elméleti anyag és az érettségin, nem csak visszakérik, hanem logikusan össze kell tudnod kötni az anyagot. Valamint a kémiának fele számolások, azoknak kell idő, hogy begyakorold. Nehéz ez a két tárgy és magas 80% körüli emeltekkel biztos a bejutás. Nem véletlen esik meg, hogy van akit csak 2.ra 3.ra vesznek fel. Akik bejutnak, azoknak több év erre készülés van a háta mögött (persze léteznek kivételek akik szerintem zsenik)
2021. ápr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
91%
Én humános fejjel nehéznek mondanám. De te ha szereted, és érdekel is a kémia, biológia akkor neked egy jó érettségi, kellő szorgalmas rákészüléssel nem lehet gond.
2021. ápr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
1 év lazább tanulás elég.
2021. ápr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pár hét alatt felkészülni?

Ha nem vagy egyszerűen zseni mindkettő tanátrgyból,akkor esélytelen.

2021. ápr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jártál faktokra és úgy tisztességesen figyeltél is az órákon, akkor az érettségik előtt már csak végső simításokként átnézed azokat a témákat, amik nincsenek annyira meg és mehetsz is.
2021. ápr. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
Könnyebb bekerülni mint bent maradni :)
2021. ápr. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!