Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2 év alatt hogy készüljek fel...

2 év alatt hogy készüljek fel az orvosira a 0 ról ?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, dolgozok 1 éve, van megtakarított pénzem, és mindig is érdekelt az orvosi, de sajnos a kémia tudásom egyenlő a 0 val, mert gimnáziumba, nagyon rossz tanárt kaptunk, és semmit nem tanultunk.. nekem meg nem volt önszorgalmam hozzá. De most szeretnék befektetni ebbe, tanulgatok magamtól, de ezt kevésnek érzem.Tippek, hogy kezdjek neki? Esetleg tudtok ajánlani könyveket amik nektek segítettek ? Kémiából és bioszból is. Úgy hogy laikusként is megértsem

2021. ápr. 11. 13:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
20 éves vagy nem 40, a kellő szorgalommal az lehetsz ami csak akarsz, Csókay András világhírű idegsebész 27 évesen ment orvosira. Ne hagyd, hogy lebeszéljenek. Kémiából pedig mindenképp keress magántanárt, mert kb százszor gyorsabban fogsz haladni. A biosz meg csak elmélet, ha azt most elkezded már októberben mehetsz vizsgázni belőle simán. A tanfolyamokat inkább kerüld el, ledarálják az anyagot.
2021. ápr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
96%

Bár az előttem válaszoló, úgy reagált, mintha egy 40 éves fél lábbal a sírban lenne, a poén benne, hogy én kereken 40 vagyok és idén jelentkeztem az orvosira.

2 év bőven elég a felkészülésre.

Sok sikert!

2021. júl. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

#12

Mondjuk ez a kamu, hogy sose késő semmi pont ebbe a témába nem igaz, 50 felett leszel, mire beteghez nyúlhatsz egyedül, teljesen pályakezdőként.

Ha neked ez még időben van, akkor hajrá, de nem kell hamis illúziókat táplálni.

2021. júl. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

13-as. Lehet. Mármint biztos, hogy leghamarabb 46 leszek mire végzek.

És?

Egy álmom válik valóra.

Ha a rezidens éveket nem vesszük figyelembe (holott már akkor is pénzért dolgozunk), lesz még 15 vagy akár 20 évem a pályán.

De életem legboldogabb 20 éve lesz.

Nem tudhatod, hogy eddig mit éltem, mit dolgoztam, mennyit kerestem, stb.


Tudom, hogy 99%-ban azok mennek orvosira akiknek már az ük szülei is azok voltak, és már oviba a szülők eldöntötték, hogy a gyerek hova járjon egyetemre.


Tudom, hogy közel sem egy büfé szakról van szó.


Nagyon sok példát fel tudnék hozni, amikor valaki valamit 50, akár 60+ korban valósít meg, de nem kezdem el mind felsorolni.

Csak egyet.


2019-ben 78 éves volt a legidősebb felvételiző.

(Nem tudom milyen szakra)

Amikor végez lesz 83-84 éves.

Nyilván nem fog az adott szakmában elhelyezkedni.


Viszont meg merném kockáztatni, hogy neki is egy gyerekkori álma vált valóra.

2021. júl. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Persze, nem lebeszélni és fikázódni akartam, bocs, ha így jött le.
2021. júl. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Semmi gond.

Még az sem biztos, hogy összejön, 442 pontom lett.

2021. júl. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Az szerintem elég lesz.
2021. júl. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
sikerült?
2023. szept. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!