Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek villanyszerelő gyenge...

Lehetek villanyszerelő gyenge matek tudással?

Figyelt kérdés

A diszkalkulia gyanúja felmerült bennem sokszor felcserélem,fizika képleteket megjegyzem azzal gondom, csupán a fejben számolás a hátrány.

Nagyon szeretnék villanyszerelő lenni de lehet le kell mondanom az álomról?

Még a vizsgán is járó a húznának ha számoló gépet nem lehet használni!



#tudás #villanyszerelés #Gyermekkori álom
2021. ápr. 11. 20:41
 1/7 A kérdező kommentje:

Még a vizsgán is karóba a húznának ha számoló gépet nem lehet használni!

Bocsánat autocorrect.

2021. ápr. 11. 20:41
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocs, ezek a dolgok, amiket itt elkövettél az írásban, ezek most a problémáid, vagy nagy a mutatóujjad a telefonhoz?

"sokszor felcserélem" - a mit?

"fizika képleteket megjegyzem azzal gondom" - gondolom, 'nincs' akart lenni?

Meg a karóba húzásos mondatot sem értem, vagy te nem érted a szólást?


Konkrétan fogalmam sincs róla, hogy a most induló új rendszerben majd egy vagy két év múlva a vizsgán lehet-e számológépet használni, de a négy alapműveleten kívül mást nem kell tudni matekból. Konkrétan azt sem tudom, hogy ha "a diszkalkulia gyanúja felmerült" ez mit jelent a négy alapművelettel kapcsolatban. De talán valaki jobban a jövőbe lát, mint én.

2021. ápr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, igen telefonról írtam elég figyelmetlenül.
2021. ápr. 12. 19:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Villanyszerelőnek lenni nem kell sok számítás, de vannak jellegzetes feladatok. Szerintem a legfontosabb, hogy értsed, mit miért.
2021. ápr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Fejben számolással vannak gondjaim persze megy csak sokkal lassabban.

A gyakorlatban szerintem néha előkerül a számoló gép is, én inkább a gyakorlat híve vagyok mint az elméleté.

2021. ápr. 12. 20:23
 6/7 anonim ***** válasza:
A villanyszerelő az pont az, aki az elméletet maga kell, hogy alkalmazza. Természetesen nagyobb dolgoknál van terv, de egy családi ház méretnél nemigen. Az előírásokat az adott helyre neki kell alkalmaznia.
2021. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha beállsz ilyen vésős villanyszerelőnek akkor nem kell a matek, ha fejlődni akarsz a villanyszerelésben nem csak egy cégnél vésni-ásni egész életedben alkalmazottként (ami a hiedelmekkel ellentétben nagyon nem fizet jól) akkor sajnos kelleni fog. Meg amíg tanulod a szakmát lesz olyan hogy szakmai számítások például ami keményen matek-fizika, dolgozatok, vizsgák amiket teljesíteni kell, nem egy villamosmérnöki szint de ha nem megy akkor kínszenvedés lesz.
2021. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!