Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villanyszerelő egyetem van?

Villanyszerelő egyetem van?

Figyelt kérdés
Olyan egyetemi képzés ami hasonlít, vagy köze van, esetleg egy fokozattal magasabb villanyszerelő szakközépnél

2021. jan. 15. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Villamosmérnök
2021. jan. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Villamosmérnöki szaknak hívják. A hagyományos értelemben vett villanyszereléssel azért ne vonj túl nagy párhuzamot
2021. jan. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Melyik része? Épp tegnap írtam egy válaszba, hogy: a villanyszerelő tudásának egyharmada az elektrotechnika, egyharmada a szabványismeret és egyharmada a technológia. Az elektrotechnika magasabb fokon az a technikum, még magasabb fokon az egyetem. A szabványismeretnek a háttere lehet ugyanez. De hogy a gipszet a fándliba vagy a csőbe kell-e önteni, olyan felsőbb képzésről én nem tudok.
2021. jan. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pl ha villamos mérnöknek tanulok akkor van lehetőségem sima villanyszerelőként is dologzni, meg villamosmérnök valamelyik ágában?
2021. jan. 15. 15:30
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Lehetőséged van de miért akarnál mérnökként kábelt húzni meg falat vésni?
2021. jan. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ha nem találnék munkát villamosmérnöknél. És az kb annyit keres mint a hagyományos villanyszerelő?
2021. jan. 15. 15:36
 7/10 anonim ***** válasza:
97%

A villamosmérnöki diploma nem helyettesíti a villanyszerelői oklevelet. Szakképesítés csak a villanyszerelő és az elektrotechnikus.

A ráépülő képzések némelyikét, például felülvizsgálói képesítést lehet szerezni a villamosmérnöki oklevéllel.

2021. jan. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1%
A villamosmérnöki diploma mellé kapsz egy papírt, ami feljogosít arra, hogy valamilyen szinten villanyszerelő is legyél. De az is szakiránytól függ
2021. jan. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Nincs lehetőséged. Kb. köze nincs egymásnak a kettőhöz.
2021. jan. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyik legjobban keresett és fizetett mérnök szakma itthon. Vagy nagyon rossz helyen él valaki vagy nem is akar benne dolgozni. Már ha nem talál munkát vele
2021. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!