Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornászi: Miből lenne...

Gyógytornászi: Miből lenne érdemes emeltezni? A szegedi képzés mennyire jó? Mennyire gáz túlsúlyosan erre a szakra jelentkezni? 😅

Figyelt kérdés

Sziasztok! Bár én jövőre érettségizek, de gyógytornászira szeretnék menni Szegedre. Így a fenti három kérdésemmel fordulnék hozzátok.

Illetve őszintén nem vagyok a legvékonyabb és sportos kinézetem sincs, de állóképességem az jó és erősnek is mondanám magam.

Viszont a fizioterápia és az anatómia nagyon érdekel.

Köszönöm előre is a válaszokat! :)

17/L



2021. ápr. 12. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legérdemesebb bioszból emeltezni. A Szegedi képzés nagyon színvonalas én azt hallottam. A túlsúly szerintem csak ha nagyon nagy mértékű akkor jelenthet problémát.
2021. ápr. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem is a biosz emelt a legjobb döntés, esetleg a fizika, ha van huzalmad ilyen irányba. Azt válaszd, ami a legkönnyebb neked és elfogadják, mert egyetemen mindent nulláról megtanítanak, az érettségiből kb. semmit nem fogsz visszahallani.

A túlsúly még annyira nem probléma, hisz nekem is voltak olyan csopitársaim, akik nem voltak egy nádszálak, de általánosságban az érvényes, hogy a betegek szemében hitelesnek kell lenni, így ha van pár felesleges kilód, az senkit nem érdekel, de a hatalmas túlsúly az már annyira nem jó. Arra vannak betegek, akik be tudnak szólni.

Viszont az sosem árt, ha van erő a karodban. Nyugodtan vágj bele.

A szegedi pedig tényleg jó képzés, mindenképpen jó döntés.

2021. ápr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :) Egészségügyi tagozaton vagyok, szakgimnáziumban tanulok, így valamennyi alapom van, ami az anatómiát illeti, persze, azért itt nem kell kívülről fújni mindent magyarul, latinul és valószínűleg harmadannyit se kell tudnom majd érettségire, mint majd az egyetemen, de szerintem kezdetnek nem rossz 😁 Eü-ből mindenképp szeretnék emeltezni, de a bioszt is felveszem emeltnek, aztán ahogy alakul...

A túlsúly szempontjából 172cm vagyok 94 kg-mal, de bár önbizalmam 0 még én is azt mondom, hogy nem látszódik meg rajtam, drasztikusabb a hangzása. Kedves netfit miatt az osztálytársak előtt sem titok a súlyom, de ők is azt mondták, hogy egyáltalán nem látszik rajtam ilyen mértékű felesleg. Tesin amúgy (ha számít valamit) talajtorna kivételével mindenből az elsők között voltam. Futás sprintből első voltam hosszú távot sose adtam fel és sosem voltam utolsó, de nem a kedvencem. Viszont labdajátékok azok nagyon fekszenek. Erő és az ügyesség is az oldalamon áll. Igazából ezek full felesleges infók lehettek, de azért köszi, ha elolvassátok. 😂

2021. ápr. 12. 21:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy épp az a gáz amikor nagyon vékony, picurka lányok jelentkeznek gyógytornásznak, bár nyilván ők is még találják a saját helyüket. De pl kórházban, amikor sokszor magatehetetlen vagy nehezen mozgó betegeket kell tornáztatni, mozgatni, ahhoz erő kell, ott előny ha van erőd és nem fúj el a szél. Ne bizonytalanodj el emiatt.
2021. ápr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazából nem feltétlen a testalkat határozza meg, hogy milyen könnyedén fogsz tudni mobilizálni egy beteget. A megfelelő technika az sokkal fontosabb. Illetve mindig vannak az osztályon nővérek meg ápolók, illetve gyógytornász kollégák/kolléganők, akik szintén tudnak segíteni a nehezebb betegek mobilizálásánál, elvégre Team-ként dolgozunk. Ismerek alacsony, vékony gyógytornászt is és ő is ugyanúgy el tudja látni a munkáját, de nyilván az ellentétre is van példa. A gyógytornászok mindig feltalálják magukat, ha valami nem megy, akkor megoldják máshogy :D

Folyamatosan edzek, de nem mondanám, hogy a karom szétdurran az erőtől, mégis lepődnek meg kollégák, mikor egyedül kiszedem a beteget az ágyból, akit ők is csak ketten tudnak. Szóval igen, a jó technika az sokat tud segíteni.

2021. ápr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyógytornászon nincs kötelezően előírt emelt, tehát bármelyik tárggyal teljesítheted, olyannal is ami nem felvételi tárgy, de +50 pontot csak azzal szerzel, ha az alábbiak valamelyikéből emeltezel.Azt válaszd, amit legjobban szeretsz amiből a legtöbb pontot tudod szerezni várhatóan.


kettőt kell választani: biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. természettudomány v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(4) v. egy idegen nyelv(6) v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy(5)

2021. ápr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2021. ápr. 27. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!