Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik szakmát...

Szerintetek melyik szakmát érdemes kitanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyakorló ápolónak tanulok OKJ képzés keretében. De nem szeretnék ezzel foglalkozni, bár mindenképp egészségügyben szeretnék, de nem ilyen formában.

Nem vettek fel az egyetemre, aztán gondoltam legalább hasznosan töltöm az időm és még plusz pontot is kapok érte.

Szerintetek ezek közül melyik éri meg a legjobban: népegészségügyi ellenőr, gyógytornász, védőnő?

Igazából az ellenőr vonz a legjobban elsokorben, sőt nagyrészt azokat tanulják, mint mi felnőttképzésen, legalábbis sok minden hasonló. Illetve el tudnék egyből helyezkedni (ismerős által) az ÁNTSZ-nél.

Egy időben jártam gyógytornára is, akkor tetszett meg igazán a gyógytornász szakma. Csak sokan mondják, hogy nehéz az anatómia - na nem mintha most olyan könnyű lenne nekem - és hogy sokan otthagyják, mert boncolás is van.. De igazából csak az anattól tartok, hogy ott sokkal nehezebb lenne, mint most.

A harmadik, egyben a végső opció a védőnő, igazából az csak azért, ha a többi nem jönne össze, mégiscsak legyen valami.

Szerintetek pénzügyileg meg úgy ámblokk melyik érné meg a legjobban? Valami dolgozik esetleg ezen szakmák valamelyikében?



2020. jan. 16. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Maradnék az ÁNTSZ ellenőrnél. Nem leszel népszerű, de mindig lesz melód.
2020. jan. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Yolo2 ***** válasza:
100%

Gyógytornász hallgatóknak nem kötelező a boncolás, ettől ne tarts, az OKJ-s anatómiánál, pedig mind a három szakirány anatómiája nehezebb lesz, de így hogy nem nulláról indulnál nem tartanék ettől a helyedben.


Ha a népeg vonz, szerintem válaszd azt, nem gondolnám, hogy annyival többet tudnál keresni gyógytornászként vagy védőnőként, hogy megérje nem azt csinálni amit igazából szeretnél.

2020. jan. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden egészségügyis szakirányon van anatómia. Általában az egész évfolyamnak ugyanaz, egyes szakoknál ehhez még pluszba hozzájöhet szakspecifikus anatómia is. Azért mindenhol elég keményen számonkérik, de nem teljesíthetetlen. Én is épp az anatómia vizsgámra készülök, nagyon nehéz, de sok tanulással teljesíthető.

És az is egyetemfüggő, hogy hol mennyire segítőkészek a tanárok, illetve mennyit/mit kérnek számon.

Nálunk egyik szakon sincs boncolás.

2020. jan. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!