Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan bővíthetem a magyar...

Hogyan bővíthetem a magyar szókincsemet?

Figyelt kérdés
Világ életemben reál beállítottságú voltam, imádom a matematikát, viszont történelemből és magyarból is nagyon jó vagyok (nekem ezeket mindig csak át kellett olvasnom). Viszont a legtöbbször a reál területeken fejben döntök és a napokban vettem észre, hogy egy céges megbeszélésen nem tudtam elmondani amire gondoltam. Volt a fejemben jó néhány dolog és nem tudtam mondatba foglalni őket, nem ismertem a megfelelő szavakat. Meglepődtem rajta, hiszen ahogy említettem nyelvtanból mindig is remekeltem, viszont rég volt már és megfakultam. Esetleg valamilyen könyvet tudnátok a figyelmembe ajánlani a szókincsem bővítésre? Javasolták nekem a régi filozófusok könyveit, amikből egy pár rövidebbet elolvastam ugyan a napokban, de azokban nem hétköznap használt szavak vannak, és tartok tőle, ha megszólalnék úgy lehet hogy előbb néznének bolondnak, mint szofisztikáltnak.

2021. ápr. 13. 01:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sima olvasással, valami olyan könyvet vegyél, ami érdekel is.


Vagy lehet, ajánlott lenne olyan könyvvel is próbálkozni, ami a munkádba vág, ezáltal megtanulhatod a munkádban lévő dolgokat hogyan írjak le.


Emellett szerintem segítene, ha csak fejben néha narrálnád amit csinálsz, a gondolataidat. Ha valamin gondolkodsz (legyen az akármi) fejben képzeld el, hogy a gondolataidat valakinek el kell magyaráznod úgy, mintha egy valós személlyel beszélnél. Figyelj a helyes fogalmazásra és szóhasználatra ugyanúgy közben. Ha nem tudod magad gondolatban sem kifejezni néha, olyankor van időd gondolkodni, rákeresni kifejezésekre és szavakra, segítséget kérni, egyebek.


Én nem ismerek direkt szókincs fejlesztő könyvet felnőtt, anyanyelvieknek, hátha a többiek.

2021. ápr. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Olvassál rendszeresen. Nem lehet egy könyvet ajánlani, folyamatosan olvasni kell, egyébként az a legjobb időtöltés.Olvassál mondjuk Jack Londonk-könyveket: A vadon szava, Éneklő kutya, Beszélő kutya (ezek a sarkkörön dolgozó kutyákról szólnak, én ezeken a könyveken szerettem meg az olvasást). De küldhetek egy könyvlistát is.
2021. ápr. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!