Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó lesz ez a fakt választás?

Jó lesz ez a fakt választás?

Figyelt kérdés
Gazdasági szakra készülök. Angolból és töriből emelt szinten szeretnék érettségizni, meg mellé a földrajzot gondoltam 5. tárgynak, mert azt ott elfogadják. Elsőként a Corvinust és az ELTE-t jelölném meg. (bár nem sok esélyem van, szerintem) Mennyire nehéz ezekre a szakokra bekerülni, ezzel a faktválasztással menni fog, jól döntöttem?

2021. ápr. 16. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen

Nekem is ezek voltak az emeltjeim és közgázra járok

2021. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
angol és töri jó (szintén ezeket tettem, most vagyok végzős gzdaságis), de miért kell földrajz érettségi? az nem tartozik a könnyebb érettségik közé, és gazdasági szakon nem is veszed semmi hasznát sem.
2021. ápr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
5. érettségi tárgyként választanám, az is szerepel gazdasági szakok választható tárgyai között.
2021. ápr. 16. 19:17
 4/5 anonim ***** válasza:
De minek ha van 2 emelted ami jo oda?
2021. ápr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

az hogy elfogadják érettséginek nem jelenti azt hogy mindenképpen abból kell érettségizned. elfogadják a törit, angolt, matekot is, ezek mind meglesznek, és csak kettő kell ezekből.

Ha le akarod tenni a föci érettségit akkor persze csak hajrá. De az ötödik érettségi olyan szokott lenni a, ami könnyű b, ami nélkül nem vesznek fel az egyetemre.

A föci érettségi nem könnyű, és ha nem is teszed le azt, lesz esélyed, mert van elegendő érettségid amit elfogadnak. Pont ugyanannyi pontod lesz, ha írsz egy 60%os föci érettségit, mintha írnál egy 60%os etikát vagy médiát vagy bármi könnyebbet. Csak a könnyű tárgyakat könnyebb jobbra megírni, ezért felvételi szempontjából érdemes azokat tenni ötödik tárgynak.

2021. ápr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!