Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A vegyészmérnöki szakot a...

A vegyészmérnöki szakot a BME-n, vagy a Pannon Egyetemen érdemes megkezdeni? Illetve milyen a kollégium, ösztöndíj? Mennyire nehéz a PE-n és a BME-n a képzés?

Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok és gondolkodtam mi legyek, a vegyészmérnöki elég jól hangzik, szóval nálam ez egy opció, sajnos az egyetemekről sokat nem tudok, ezért azt sem, hogy melyik jobb, melyik rosszabb és miért. Illetve azt sem, hogy melyiken mennyivel másabbak a tantárgyak? A válaszokat előre is köszönöm!

2021. márc. 17. 12:04
A kérdező szavazást indított:
BME
PE
15 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
3%
Nem lesz munkahelyed.
2021. márc. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
66%
Szia! Én is nézegettem ezt a szakot gimiben, végül még is maradtam a gyerekek kori tervemnél.( orvosi) Pannonra mentem volna és én azt ajánlom neked.( testvérem ott végzett biomérnökin) Egyrészt a diplomát elfogadják az angolszász országokban( igen, itthon alig van ipar sajnos, de nem muszáj itthon ragadni ) , másrészt kevesebb hallgató jár oda. Nehéz szak, én bele tudtam látni tesóm által ,nem könnyű és sokan csúsznak . A pannonos kollégiumok jobbak, kevesebbet kell utazni, elég jó ösztöndíjak is vannak.(30valahany ezret is lehet kapni, ez persze a tanulmányi)
2021. márc. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!