Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemen meg kell...

Orvosi egyetemen meg kell csinálni nagyobb műtéteket is gyakorlaton, vagy hogy is néz ki ez?

Figyelt kérdés

Pszichiáter szeretnék lenni.

Bizonytalan voltam egyetemhez, de ápoló szakmán szinte tanulás nélkül jeles vagyok, szóval lehet menne.


2021. ápr. 16. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Nem, nagyobb műtéteket csak az adott szakma (sebészet/nőgyógyászat/urológia/stb.) szakorvosai csinálnak.


Amit csináltathatnak veled sebészet gyakorlaton az az, hogy beállítanak műtétre asszisztálni. Általában ilyenkor fogni kell a kampókat, amikkel feltárják a műtéti területet, esetleg törölni, szívni, stb. Illetve nekem a legkomolyabb feladatom laparoszkópos műtétnél a kamera kezelése volt, de az sem olyan bonyolult dolog, csak pár dologra kell odafigyelni, de bajt csinálni nem tudsz.

2021. ápr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
Minden osztályon lesz gyakorlat, de a műtét max nézhető ha ha pszichiáter akarsz lenni
2021. ápr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
Boncolás mindenképpen lesz gyakorlaton.
2021. ápr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3. Az legyen a legkevesebb, ha ott hibázok max felkel.
2021. ápr. 16. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
4es kommentet köszi 😂😂😂
2021. ápr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A négyes komment jó volt xddd
2021. máj. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!