Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy készüljek történelem...

Hogy készüljek történelem érettségire?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni. Reál beállítottságú vagyok, a töri nem nagyon megy. A 4 év alatt csak a dolgoztatokra néztem át az anyagokat, tehát folyamatosan nem tanultam, nincs a fejemben egy rendszer róla, ezért szeretnék segítséget kérni. Szerintetek hol kezdjem el az ismétlést? Én az 1848 utáni időszakra gondoltam, mert ha jól tudom több ilyen feladat van az érettségin, plusz most tartunk a 2. világháborúnál, így jobb lenne ezzel haladni. Mit kezdjek el tanulni, hogy magamból kihozhassam a maximumot?
2021. márc. 12. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


B része, nézd meg a felsoroltakat, nézz utána az ismeretlen témáknak + gyakorolj a régebbi érettségikből!

2021. márc. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Zanzáról nézz esetleg anyagokat az hasznos lehet és nem túl megterhelő.

Könyvből én Boronkai Szabolcs könyvét mondanám, azzal tökéletesen fel lehet készülni.

Én azt mondanám hogy a magyar történelmet alaposan nézd át(teljesen, egészen a rendszerváltásig), a vallásokat, a világháborúkat.

De jó amit az 1-es írt, régi érettségikből megismered a feladatokat jellegét illetve a szóbeli miatt amúgy is ajánlatos az egészet áttekinteni.

2021. márc. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát én csak jövőre érettségizem, de nézegettem már meg érettségi feladatokat töriből is és az elején általában mindig valami ókori vagy középkori feladat van, tehát azt is át kell nézned.
2021. márc. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Töri tanárnak készülök ha gondolod átveszem veled a törit

2021. márc. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elejétöl a mostani anyagik
2021. márc. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 palfydanka ***** válasza:
100%
A töri érettségin 12 témakör van, és minden témakörhöz tartozik 1-1 rövid feladat, +ugye a 2 esszé. A hosszú esszé csak magyar téma lehet, a rövid esszé egyetemes. Az egyiknek 1848. előttinek, a másiknak 1848. utáninak kell lennie. Szóval nincs olyan hogy pl. nincs 1848. előtti feladat benne, sőt, az a hetedik témakörben van, szóval előtte még van 6 darab rövidkérdés
2021. márc. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen azt tudom, hogy van 1848. előtti időszakból is elég sok feladat, azért gondoltam ezzel kezdeni, mert a hosszú esszé ugye magyar töri mindig, plusz ezt az időszakot vesszük most.

2021. márc. 18. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!