Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a MOME egyetem animáció...

Milyen a MOME egyetem animáció oktatása?

Figyelt kérdés

9-es gimnazista vagyok és elgondolkoztam az egyetem kérdésén. Nincsen bő rálátásom a témára, ezért feltettem ezt a kérdést.


Animációt szeretnék tanulni. Jelenleg magamtól is tanulok animációt, de inkább még ismerkedek a témával. Az egyetem elvégzését szükségesnek érzem (morális, szakmai/“van papír”, oktatási okok miatt). Jelenleg azt gondolom, hogy animátor akarok lenni és ezt akarom tanulni.


Tiszteletem a többi tárgy jelenlétét, viszont az egyetemen az animáció felé szeretnék elmenni. Ezen kívül jelenleg egy animáció szakos gimiben tanulok, de az sajnos gyenge. Nem okolom érte az iskolát, hanem magamtól és a terveimben, később a felsőoktatásban tanulom az animációt. Ebből kifolyólag szeretnék érdeklődni:


Milyen a Mome animáció oktatása?


Hallottam mindent IS, köztük azt, hogy nagyon egysíkúan gondolkodik és képez is egyben az egyetem, valamint, hogy a felvételizőknek “világmegváltást kell akarniuk” (ez nyilván nem igaz. Mellesleg egy sikertelen felvételiző ismerősöm mondta ezt). Magyarul sok a rossz hiedelem.


Azok, akik a Mome-n tanulnak, lehet az animációs, vagy “csak” Mome-s diák animációs ismerőssel, esetleg olyan emberek, akiknek valakije a Mome-n animációt tanul:


- Milyen az az egyetem az animációval?

- Mennyire alapulnak az igazságra a híresztelések (Sznob hely és társai)?

- Milyen a képzés minősége?

- Milyen a Mome hangulata?

- Milyen a Mome hangulata különösen az animáció szaknál?

- Szeretnek ott tanulni az odajárók?

- Az egyetem után hogyan tudtak elhelyezkedni a diákok?


Előre is köszönök minden választ!


Továbbá, elnézést, hogy ha kereséssel egyértelműen megválaszolható kérdést tettem fel! Szétnéztem én, viszont konkrétan ezekre a kérdésekre kevés választ találtam.



2021. ápr. 20. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Szia, szerintem 9.-be még ne akard "elkötelezni" emellett magadat. Nyilván jó, ha vannak terveid, de még messze van a felvételid, és addig még sok mindenbe belátást nyersz, mindig jó, ha nyitott az ember.


Egyébként magas a jelentkezők száma, mivel kevés helyen indítanak ilyen kart (tudtaim szerint még a Metropolitánon). A közösség egész jó, de mesterre nem maradnak már olyan sokan. Szerintem ha még 2 év múlva is ezt szeretnéd, akkor megéri onnantól már komolyabban belevágni, eljárni előkészítőre (PreMome). Meg sokakat nem vesznek fel elsőre, úgyhogy úgymond ez is benne van a pakliba, hogy akár több éven keresztül is jelentkeznie kell az embernek...

A lényeg, hogy szerintem ne agyalj még ezen különösebben, ráérsz vele, és élvezd ki, amíg nem vagy a döntés előtt, hogy pályát kell választanod

2021. ápr. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves Első Válaszoló!


Köszönöm a válaszodat!


Nem most akarom eldönteni az egyetem kérdését! Csupán kutakodok, hogy jobban átláthassam a rendszert. 11-es/12-es koromra nyilván sok víz le fog folyni a Dunán, de nem lehet elég korán elkezdeni.


Köszönöm, hogy tájékoztattál! A PreMome-ról még nem is hallottam!


Köszönöm szépen a válaszodat!

2021. ápr. 20. 17:55
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen, örülök, ha segítettem:)))
2021. ápr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!