Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segitsegetek!továbbtanulas...?

Segitsegetek!továbbtanulas...?

Figyelt kérdés

Nos hol is kezdjem

20eves lettem

nemreg a nagy almom h rendor lehessek akad egy kis bokkeno

Szlovakiai magyar vagyok es ehhez kell 100%os szlovak nyelvtudas amit valamilyen foiskolan szeretnek elerni pozsonyban.

Egyszer mar megprobaltam a rendor akademiat-nem sikerult

Az foiskola elvegzese utan nagy esellyel ekonomikai utan is rendor lennek

Mivel osszebaratkoztam a rendorakademia igazgatojaval o is azt mondta h nem veszitek semmit ha egy masik foiskola utan mennek rendornek mikorra mar lesz kello szlovaktudasom az egeszhez(most is tudok jol de nem tokeletes)

Azert is gondolkodom inkabb iskolan mivel mivan ha jovore se sikerul meg egy evem elveszik pedig foiskola kozben is probalkozhatok hatha...

Tudtok adni esetleg valamilyen tanacsot h mi lenne a legjobb dontes?



2021. ápr. 21. 16:57
 1/4 anonim válasza:
Hogyan érted azt, hogy jól tudsz szlovákul? Nem azért, de pl. vannak olyanok, akik megértik a szövegeket, de nehezen tudják kifejezni magukat. Egyébként mi számít 100 %-os nyelvtudásnak? Gyakran maguk a szlovákok sem beszélnek helyesen (ez különben minden népre igaz, nem rosszból mondom).
2021. ápr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, hogy pesszimista vagyok, és Magyarországról nézve sem ismerem a szlovák viszonyokat, szóval ennek megfelelően kezeld a válaszom.


Magyar kisebbségiként akarsz egy nyíltan magyarellenes kormány közigazgatási szervébe lépni, ráadásul rendőrként, akiknek az a feladatuk, hogy kérdés nélkül kiszolgálják a hatalmat. Egyszer már próbáltad, nem sikerült. Nem beszéled a nyelvet. Ezek nem jó kilátások sajnos. Értem, hogy ez az álmod, de huszonévesen még előtted az egész élet, bármi másba kezdhetsz, lehetsz sikeres, nagyon sok út áll előtted. Én azt javasolnám, hogy végezz el egy másik főiskolát, közben tanuld a szlovák nyelvet. Ne pazarold el a fiatalságodat. Pár év múlva pedig tekints vissza, hogy még mindig rendőr akarsz-e lenni, vagy örülsz, hogy nem úgy alakult.

2021. ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

És azt hiszed majd a fősulin megtanulsz 100% osan?

Nekem sokat javított a szlovák tudásomon az egyetem de főleg szakmai szokincsem bővült, de igazából csak munkahelyen pár evvel az egyetem után javult igazán a szlovákom.

Ráadásul ekonomiat akarsz tanulni gondolom Pozsonyban ami nehéz szak sokat kell tanulni, nagyok az elvarasok. Mindezt csak a nyelvtanulás kedvéért. Nem hangzik túl logikusan nem beszélve arról, hogyha majd az egyetemen magyar körökben fogsz mozogni mert persze abban fogsz akkor csak a szakmai kifejezesekkel bővül a szokincsed amit betanulsz majd a vizsgákra. Amik hasznát nem igazán veszed a való életben.

Ha meg akarsz tanulni szlovákul menj szlovákok közé beszélj egész nap szlovákul olvass szlovák könyvet meg nezz szlovák tv-t.


Azért nem annyira magyarellenes az a kormány régen ezerszer roszabb volt, már csak egy-két hungarofób politikus ugat. És Dél- Szlovákiában mindig is voltak magyar nemzetiségű rendőrök en is ismerek párat nem akadály a nemzetiség.

2021. ápr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Én is Felvidéki vagyok és rosszak a tapasztalataim ezért át is jöttem Mo.ra rendőrnek.

Tettem pár próbát nem jött be.

De nekem fontosabb volt a hivatás.

Azóta ingázok.

2021. ápr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!