Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon jól esne a segítségetek...

Nagyon jól esne a segítségetek értelmes emberkék. Nem tudok dönteni hogy menjek e rendőrnek avagy se? Mennyire jó vagy rossz dolog egyáltalán ezt a hivatást csinálni, milyen egy fiatal kezdő rendőr élete, sulivégzés után?

Figyelt kérdés

Félek ha megyek,azért bánom meg, ha meg nem, akkor azért.

Igen, hallottam hogy nagyon keveset kapnak a rendőrök.Egy szakács is többet keres néhol.

Csak azt nem értem hogy akik az életüket kockáztassák a békéért, az ember megóvásáért...miért kap ennyire kevés pénzt?Mért nem tudnak ezeknek az embereknek sok pénzt adni? Sosem fogom megérteni, miért ilyen hülye a bolygó fejesei.

Azt is olvastam ,hogy most már a nyugdíjazás sem úgy van ahogy volt...már nem mehetsz nyugdíjba 40 évesen,és a suli elvégzése után,nem 6 hónapra tesznek ki szolgálatba az általuk meghatározott helyre szolgálatot tölteni, hanem 2 évre.De mondjuk, nem minden nap kell szolgálni,hanem heti 4-szer kb.

Jó lenne eldöntenem hogy mit tegyek, nem azért filózok mert félek, hanem mert nekem ez a szitu kicsit ismeretlen.

Bárcsak betudnék nézni egy rendőr életébe...Nem hiszem el hogy olyan rossz dolog ez... biztos itt is vannak haverok és lehet hülyéskedni egymás között nem? Tehát nem ez a tipikus robot stílusú emberek közösségéről van szó...ugye? Ez a hogy is mondjam...élettelen, komoly, komor, stílusú emberekből áll a rendőrség? Jó lenne rájönni,milyen is a rendőr élet.Ha ezt tudnám pontosan...100%ban tudnék dönteni hogy megkezdjem e tanulmányaimat. 22/F


2012. nov. 16. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem menjél!!! El lehet vele helyezkedni, képzés alatt is kapsz fizetést, ruhát, kedvezményeket és sorolhatnám. Ezt mind egy ismerőstől tudom. Viszont bulizni nem nagyon lehet elmenni, csak ritkán. Meg azért valljuk be a fizetésük sem olyan rossz.!! Mondjuk vannak macerás dolgok azért benne. Halálesetekhez kivonulni és sorolhatnám, azért ezekhez lelkileg erősnek kell lenni. Én ajánlani tudom, szerintem elég jó állás.
2012. nov. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elég sok a gyökér a rendőrök között, viszont a fizetésük irreálisan magas, ahhoz képest, hogy semmi hasznot nem hoznak.
2012. nov. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szóval akkor azt javasoljátok menjek? Egyébként félig roma származású vagyok és elég nehéz anyagi körülmények között élünk.Tehetséges is vagyok mert fellépésekre járok,zenei előadó vagyok, tetszik is az embereknek amit csinálok.Na most, ha arra alapozom az életem hogy mikor fogok esetleg ismertebb lenni,lehet sosem sikerül 8mert csak álom) ,és megbánom hogy nem mentem rendőrnek...értitek? Bennem ez a két dolog van.Na meg hogy milyen lehet egy rendőr élete akik sulit végeztek.A zenét és ezt természetesen nem csinálhatnám együtt,ezért kell eldöntenem mi az életcélom.

Köszönöm a válaszotokat,tehát javasoljátok, eddig két emberke.Írjatok még,többiek is ha kérhetem.Még a jelentkezési határidő előtt döntenem kell.

2012. nov. 16. 11:51
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

NE MENJ RENDŐRNEK! Aki a fizetésen filózik, meg h lehet-e vicceskedni, meg h jajj már nem lehet 40 évesen nyugdíjba menni, az ne menjen annak! Tudod miért? Mert nem hivatástudatból mennél, hanem ezek miatt. Úgy meg tök felesleges, mert utálni fogod.

Egyébként a sulit mindig is 2 év alatt kellett elvégezni fizetés nélkül, szerintem ez a normális dolog, az hogy az utóbbi 2 évben össze-vissza indultak képzések lehetetlen képzési időkkel, az egy dolog. Attól a képzés 2 év. Nem is értem miért nevezték ki az embereket fél év után, meg 0 tudással...2 év is kevés ahhoz hogy mindent megtanulj, nem még fél!

2012. nov. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ezt nem rosszindulatból írtam, hanem azért mert aki rendőr az ne a körülmények miatt legyen az, mert pontosan ez egy olyan munka, amit szerintem csak hivatástudatból lehet csinálni.
2012. nov. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na köszönöm ezt a választ is.De most megint elbizonytalanodtam,bár érzem hogy az utolsó válaszadó igazat beszél.

Úgy érzem,pedig a rendészetivel megalapozhatnám a jövőmet,nem kellene többé gondolkodnom hogy hova menjek dolgozni,valamit tennem kell hogy jobb legyen.Volt/Van egy haverom akivel egy suliba tanultunk 4 évig,és ugyan olyan dilis volt mint én, tehát stílusra is nagyon hasonlítottunk, 4 év után persze el váltak útjaink érettségi után.Én elmentem gyorstalpaló tanfolyamra ő pedig logisztikai központban szeretett volna dolgozni és ezért tanulni.Mi lett a vége? Olyan hirtelen kaptam a hírt,hogy érettségi után körülbelül 2 évvel, rendőr lett.Elképedtem.Persze én is fontolgattam még a gimiben hogy elmennék lehet rendőrnek,jó fizikumú vagyok, megfelelő empátiával rendelkezem,stöbbi... de ismétlem,amikor megtudtam hogy rendőr lett, (5+1-es képzésen volt),kiakadtam.

Meg van még egy haverom meg egy volt osztálytársam akik ugyan csak rendőrök lettek,irigyelem őket, nem sokat változtak,ugyan olyan hülyék, együtt ittunk valamelyik hétvégén, úgy berugtak (szolgálaton kívül persze) hogy nem áltak nagyon lábra.Ritkán isznak egyébként azért ütötte ki őket ennyire.Mondták nekem hogy na mikor megyek már rendőrnek? jelentkeztem már? Tök buli,higyjem el, nem fogom megbánni, mi gondom lesz? stb stb....Olyan meggyőzőek, meg hát a gimis haverom is mondta hogy menjek mire várok még? Hol fogok dolgozni? Hogy lesz a jövőm megalapozva? stb stb...

És úgy érzem igaza van.Írjatok még.

2012. nov. 16. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!