Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt történelemre miből...

Emelt történelemre miből készüljek?

Figyelt kérdés
2022 tavaszán szeretnék emelt töriből érettségizni a plusz pont miatt leginkább. Van már egy emelt 55%-os földrajzom, de inkább a töri irányban szeretnék továbbmenni. Viszont azért vannak hiányosságok, most néztem egy pár töri érettségit, hát, most biztosan nem tudnám 2-esnél jobbra megírni. Milyen könyvekből érdemes készülni? Száray sorozat, illetve van egy Mátyus Gyöngyi, Bori István-féle vázlatos könyv. Melyik témákra érdemes jobban ráfeküdni? Én úgy láttam, inkább az újkor, jelenkor témájából kérdeznek, őskort egyáltalán nem láttam eddig, igaz, nem néztem át az összes eddigi érettségit. A cél egyébként minimum egy 65%, de inkább minél jobb eredmény.
2021. ápr. 21. 19:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy kronologikus sorrendben vannak a feladatok, mint a közép szintnél. Emelten mindent oda-vissza kell tudni kétszer, az érettségi követelmények itt vannak:


[link]


Ha van rá lehetőséged keress egy magántanárt, akivel az esszéírást gyakorlod, mert az magától nem fog menni, még ha a megoldókulcsból folyamatosan ellenőrzöd is. Emelten nem jóindulattal javítanak, hanem teljesen objektíven. Én a Száray könyveket ajánlom, 8 és 6 évfolyamos gimnáziumok számára, 6 kötetes (7-12.), mi ebből tanultunk. (8 osztályos gimibe járok).


140 perced lesz megírni egy rövid egyetemes, egy hosszú magyar és egy komplex esszét, ami nem kevés idő de ha nincs begyakorolva akkor könnyen bele lehet bukni. Az esszéválasztás módja adott, mint középszinten, szóval egy 1848 előtt, egy 1848 után és a komplex közül bármelyiket választhatod.

2021. ápr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!