Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri egyetemre menni, ha az...

Megéri egyetemre menni, ha az OKJ-t 2 év után ott "félbe" hagyom? Nem érzem,hogy megérné itt maradni.

Figyelt kérdés

2019-ben felvételiztem egyetemre,akkor nem sikerült bejutnom a két jelölt szak közül egyikre sem, 382 pontom volt. Pótjelentkezést nyújtottam be egy csecsemő-és gyermekápoló szakra OKJ-s kereteken belül, mivel szinte csak ez az egy volt, ami még érdekelt is (2+1éves a szak).

Az idei volt a második évem, most fogok majd vizsgázni májusban és megkapom az 54-es gyakorló csecsemős bizit. A harmadik évre külön be kell íratkozni,az egy ráépülés, ami már 55-ös OKJ bizit ad.Tudom, hogy a következő év ad csak plusz pontot, de nem szeretek már itt lenni...

Amiért elbizonytalanodtam és gondolok arra,nem akarok OKJ-n maradni:

1. Tanév elején közölték,hogy nem lesz már gyerekápoló szakma/képzés, csak mivel mi 2020 előtt kezdtük, levizsgázhatunk,de a kövi év már általános ápoló szak lesz, megyünk felnőtt osztályra is gyakorlatra.

2. Egyáltalán nem szimpatikus az egész környezet,ami a kórházban van. Nyilván valamennyire tudtam ezt korábban is, hogy itt két műszakban, kevés pénzért kell dolgozni, de most még jobban elment tőle a kedvem,így ,hogy belelátok jobban.

Úgy gondoltam, hogy idén pótfelvételin leadom majd a jelentkezésem egyetemre, közben pedig beiratkozok az OKJ-re is(?), ha egyetemre megint nem jutok be, maradok még arra az egy évre.

Csak nem tudom, melyik szakra érné meg jobban jelentkezni? (egyet lehet jelölni sajnos...ezek jönnének számításba :

1.gyógytornász

2.népegészségügyi ellenőr

3.talán védőnő, de az nem annyira érdekel

ja ,és olyat lehet csinálni,hogy beiratkozok okj-ra,közben felvesznek egyetemre és mégis kiiratkozok?

Köszönöm a segítséget!szavazhattok is:)



2021. ápr. 22. 14:18
A kérdező szavazást indított:
igen,próbáld meg akár most az egyetemet
nem, inkább már végezd el ezt az OKJ-t
12 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Gőzöm sincs, próbálj ráhangolódni intuícióval, hogy melyiket szeretnéd legjobban; melyikben tudnád elképzelni magad; hogy akár 40 évig is dolgozol és még akkoris élvezni fogod.
2021. máj. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!