Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE-n lehetséges Biomérnök...

SZTE-n lehetséges Biomérnök BSc-ről Gépészmérnök MSc-re menni?

Figyelt kérdés
Szeretem ezt a szakot és a műszaki tárgyait is kifejezetten élveztem(áramlástan,hőtan stb..).. azonban Szegeden nem láttam nagyon, hogy laboros álláson másra is lehetne vele menni, így szeretnék egy MSc-t csinálni, ami más területet is megnyit előttem. A felvi-n ezt találtam "műszaki képzési területről az anyagmérnöki, a biztonságtechnikai mérnöki, had- és biztonságtechnikai mérnöki, a hivatásos repülőgép-vezetői, a gépészmérnöki, a könnyűipari mérnöki, az építőmérnöki, a műszaki földtudományi, a vegyészmérnöki, a környezetmérnöki, az energetikai mérnöki, a villamosmérnöki, az ipari termék- és formatervező mérnöki, a közlekedésmérnöki, a járműmérnöki, az informatika képzési területről a mérnökinformatikus, az agrár képzési területről mezőgazdasági és élelmiszer-ipari gépészmérnöki alapképzési szak." Ha már egy környezetmérnök diplomával is ellehet kezdeni, akkor Bio miért nincs feltüntetve?

2021. ápr. 22. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:

4.2. A 9.4. pontban meghatározott kreditek teljesítésével elsősorban számításba vehető: a műszaki képzési területről az anyagmérnöki, a biztonságtechnikai mérnöki, a had- és biztonságtechnikai mérnöki, a könnyűipari mérnöki, az építőmérnöki, a műszaki földtudományi, a műszaki menedzser, a vegyészmérnöki, a környezetmérnöki, az energetikai mérnöki, az ipari termék- és formatervező mérnöki, a közlekedésmérnöki, a járműmérnöki, a mechatronikai mérnöki és a villamosmérnöki, az agrár képzési területről a mezőgazdasági és élelmiszer-ipari gépészmérnöki alapképzési szak.


Nincs benne a listában, tehát sajnos nem.

2021. ápr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a 4.3. pontban meghatározott oklevéllel jelentkező legalább 50 kredittel rendelkezzen az alábbiak szerinti 70 kreditből:


- természettudományos alapismeretek (matematika, fizika, mechanika, anyagismeret, hő- és áramlástan) területéről 20 kredit;


- gazdasági és humán ismeretek (közgazdaságtani és menedzsmentismeretek, környezetvédelem, minőségbiztosítás, munkavédelem, társadalomtudomány) területéről 10 kredit;


- szakmai ismeretek (általános műszaki ismeretek, gép- és terméktervezés, szerkezettan, anyagtudomány és -technológia, információtechnológia, méréstechnika és jelfeldolgozás, irányítástechnika, biztonságtechnika, energotechnológiai gépek és folyamatok, gyártástechnológia, gyártásautomatizálás, minőségbiztosítás, logisztika, járművek és mobil gépek, vegy- és környezetipari folyamatok, elektrotechnika és villamosságtan) területéről 40 kredit.


A mesterképzésben a felsorolt területekről a hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint kell megszerezni.


Sajnos a felvin nincs ott a 4.3-as pont, szerintem egyszerűbb lenne ha az egyetemen kérdeznéd meg, ők jobban tudják.

2021. ápr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Még egy gépész bscvel is jobban jársz ha a matekokat meg hasonlókat el tudod fogadtatni és tud rövidülni talán a képzés.
2021. ápr. 23. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!