SZTE vagy BME - melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Gépészmérnöki szakra jelentkezek, de nem tudok dönteni a kettő között. Szegedi vagyok, ennyiből közelebb áll hozzám a SZTE.


Mik az előnyei annak, ha a BME-re megyek? Jobb jövőre várhatok, ha ott végzek?

Ezek az előnyök miatt megéri hátra hagynom barátaimat, ismerőseimet, dolgaimat, stb..?



2017. febr. 15. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

hát kinek mi jön be. én szeretem a BME-t a szegediről meg csak annyit tudok amit az ismerősöm mondott.

ő eljött onnan, azt mondta most gödöllőn is jobb neki mint szegeden.

2017. febr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A BME a gyakorlatban többet ér. A szegedit akkor ajánlom, ha elsősorban a papírt akarod "könnyen és gyorsan" megszerezni. A BME a legtöbb -szakmai és munkaerőpiaci- szempontból jobb választás.
2017. febr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Fémiparban dolgozok, a főnököm a szegedi diplomát nem sokra becsüli, nagyon alacsony színvonalú a gépészmérnök képzésük.

Ha csak bsc-t akarsz, akkor inkább ajánlanám Kecskemétet (bár ezt nem írtad). Illetve gépészmérnök képzésben a 3 legjobb: BME, Miskolc, Gödöllő


Tehát: Ha csak Bsc, akkor BME.


Azonban ha Szegeden elvégzel egy Bsc-t, és utána máshol egy Msc-t, vagy egy szakmérnökit, senkit nem fog érdekelni, hol végezted el a Bsc-t.

2017. febr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Nyilván BME, mivel régebb óta van gépész képzés ott. De, hogy a szegedi gépészmérnök szak sokkal rosszabb lenne, illetve a munkaerő piacon sokkal kevesebbet ér azt cáfolom... Nem tudom egyesek honnan veszik, hogy ott rossz a képzés az utóbbi 3-4 évben inkább azt hallom, hogy jó a képzés, az új mérnöki kar épület nagyon jól felszerelt. Sajnos az viszont igaz, hogy a szegedit azért hagyják ott, és inkább mennek Kecskemétre, mert borzalmas a matematika.

De a kérdésre én is azt válaszolom, hogy bme, csak az első két évet nagyon fogod utálni, mert szívatós:).

2017. febr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

Csatlakozom én is, mint Gödöllőn végzett MÉG szakon, remélem ez nem baj. Sokak számára kérdés ez, hogy hol érdemes tanulni. Ugye a pestieknek nyilván a bme, szegedinek, meg persze szte-mk. Viszont hallomásokból tényleg magasabb szinten áll a pesti, minden évben elsők között van. Én jászsági vagyok és 28 évesen döntöttem el, hogy megyek gépész szakirányra, levelezőn, Gödöllőt választottam. Mit is kellett nagyon tudni? Talán Matek, mecha? Nagyjából ez a kettő tantárgy volt, amit túl kellett élni, nappalisok hasonló véleménnyel. Amikor leállamvizsgáztam végtelenül boldog voltam, nagy teher ment le a vállamról. De diplomaosztón felmerült bennem egy kérdés: mit tanultam a 4 év alatt, mihez értek? Jézusom, semmire nem emlékszem, csak arra, hogy álmatlan éjszakáim voltak vizsgaidőszakban. Aztán kis idő múlva egy nappali tagozatos végzett hallgatóval találkoztam, és kérdeztem, hogy te mit tanultál? Azt mondta az ég világon semmire nem emlékszik, munkát sem mer vállalni, mert milyen dolog már, hogy gépészmérnök létére semmit nem tud. Fél évig voltam mérnöki diplomával a zsebembe és gondolkoztam, merjek-e váltani munkát, ezzel a "szaktudással"? Belevágtam. Rögtön felvettek egy jó helyre, és lám csodát, nem azzal kezdtük, hogy mit tudsz, hanem, hogy egy adott munkaterületre beitanítsanak és azt tudd csinálni. Nagyjából 2-3 hónap alatt meg is tanultam, jól keresek, jól érzem itt magam és egy dolgot le tudok így 6 év után vonni: ezt és még sok gépészmérnök állást be tud tölteni egy DOLGOZNI akaró, ambiciózus érettségizett ember... Aztán azt is hozzá tudom tenni, hogy nagyjából 1,5 éve volt nálunk két bme gépész "pingvin", aki frissen végzett, aki aztán ég világon semmihez sem értett. Most akkor, hogy van az, hogy a bme a legjobb egyetem gépész szakon? Ezt csak azért meséltem el, mert itt általános kérdés: BME vagy SZIE, vagy GAMF és mindig jön egy valaki aki becsmérel egy iskolát, ráadásul rosszul..

Visszatérve a kérdésre: a BME azért jobb, mert gyakorlatiasabb, azonban nehezebb. SZTE-MK egy kis egyetem, sokkal könnyebb egy kis kart lehúzni, pedig a SZTE egy neves egyetem. Nekem nagyjából 5 ismerősöm végzett szte-mk-n, nem szenvedett egyik sem azzal, hogy munkát találjon egyik most is oda jár, állati rossznak véli a matekot, áramlástan és mechát, hőtant. Nem tudom ki miért húz le egy egy főiskolát, meg mi számít rossznak. Gödöllőt is annyian fétisizálják, hogy mennyire ász, és mit kaptunk mi, és a nappalisok: egy diplomát.

2017. febr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
SZTE-s ként mondom, hogy BME :D
2017. febr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

#5: Én csak annyit tudok, hogy nálunk 30-40 mérnök dolgozik. És egyről sem tudok, aki Szegeden végzett volna...

Pdig jelentkező van, és felvétel is... De az interjún elvéreznek. Sokan még rajzot sem tudnak olvasni. Az alap teszten meg nem felelnek meg.

Biztos van kivétel is... De nálunk ez az általános tapasztalat

#3 voltam...

2017. febr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Már én is olvasatam ezt néhány helyen az szte ről, de személyesen más volt a vélemény. Az orvosi képzésről is, hogy a gyeplő már nem olyan, mint régen. Van aki tanít ezzel a diplomával, valaki iparban dolgozik, de semmiképp nem azt hallom, hogy annyira rossz, és nem állják meg a helyüket.

Sokkal többször hallottam azt, hogy a DUF és nyíregyháza a kevésbé patinás diploma.

Mint végzett BME-s azt tudom mondani, hogy én is gondban voltam azzal, hogy mit is kedjek magammal, mert tanulni rettenetesen sokat kellett, de úgy éreztem nem vagyok semmiben sem erős. Sajnos még nálam is voltak gyengébbek, akik elvégezték a bme-t.

Hogy valaki nem tud olvasni egy műszaki rajzot? Hát igen, ezzel én is kínlódtam, de azt is kizártnak tartom, hogy csak a szte-seknek vannak ilyen gondjai.

Minden esetre én sem vagyok oda annyira azért, hogy végeztem a műegyetemen.

2017. febr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Üdv! Természetesen BME, de kemény lesz:). Én nem a BME-en végeztem, de vannak fogalmaim dolgokról. Jártam a SZTE Mérnöki karán 1 évet (élip gépész, akkor csak ez volt), 2000-ben, azonban, én Kecskeméten folytattam tanulmányaim. Nekem ez volt a véleményem: nem magával a képzéssel volt a baj, nekem tetszett, de számomra elég nehéz tantárgyak voltak. Abban az időben, és elképzelhető, hogy most is nagyon sok "iskolapadba melegedni vágyó", mama kedvence hallgató volt, többek között, olyanok, akiknek csak a diploma kellett. Ezeknek eszükbe sem jutott tanulni, szétpuskázták az agyukat és jó eredménnyel el is végezték. Kifejezetten emiatt hagytam ott az egészet, téboly volt számomra, hogy nagyon keveset érdekelt igazán a mérnöki pálya. Aztán volt egy-két olyan tanár, akinél kifejezetten nehéz volt átmenni a vizsgán, iszonyt kellett készülni (mechanika I._II., Bene Tanár Úr). A műszaki rajz pedig abban az időben olyan szigorú volt, hogy én konkrétan vért izzadtam mire meg lett a félévem. A matek is olyan borzalmas volt, hogy no comment, ami Kecskeméten szerintem nem volt vészes. Ott más volt a helyzet: nekem könnyebbnek tűnt a suli, és jóval több volt akiket érdekelt, és nem a szemetet termelte az iskola.

A műszaki rajz régen szte-n pokol volt dr. Kígyóssynál, most, hogy ezt olvasom meglepő, miért nem tudják értelmezni műszaki rajzot. Talán a munkahelyeden úgy kellene hirdetni az állásajánlatot, hogy szte-s végzettek ne jöjjenek:)). Nekem az a véleményem Szeged sem rosszabb Kecskemétnél, de, ha tehetném mégegyszer: bme-t választanám, vagy óbudait.

2017. febr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, a vártnál több érkezett, ment mindegyikre a zöld kéz :D

Alapvetően azért ez a két iskola között választok, mert SZTE itt van nekem egy köpésre, ha meg netán máshova megyek, akkor az a legjobb legyen.

Elsőnek megjelölöm a BME-t, aztán ha felvesznek oda megyek, ha nem, akkor Szegedre :D

2017. febr. 19. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!