Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi nélkül is lehet...

Érettségi nélkül is lehet boldogulni? Elvégeztem a középiskola utolsó évét is de érettségizni nem szeretnék mert értelmetlennek tartom hogy az olyan dolgok mint a történelem kell ahhoz hogy később munkát kapják(tovább tanulni nem szeretnék)

Figyelt kérdés

2021. ápr. 22. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Ha valami olcsó helyen akarsz takarító lenni, vagy gyárban emberi robot több müszakban, akkor nem fontos, normálisabb helyeken már ehhez is kell érettségi.

Az, hogy te értelmetlennek találod teljesen lényegtelen, a lényeg, hogy a munkaadók madjnem mindenhol ragaszkodnak hozzá.

2021. ápr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Tepfal ***** válasza:
100%
Érettségi vagy keresett szakma nélkül nem fogsz normálisan boldogulni, max. ha vállalkozó leszel, butaság lenne csak a vizsgát nem letenni, amikor minden más megvan hozzá már. Ess túl rajta. Nem tudom milyen állást képzeltél el magadnak, de a legtöbb helyre érettségi nélkül be sem hívnak. És itt olyan munkakörökről beszélünk, mint bolti eladó.
2021. ápr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha idáig eljutottál, már butaság lenne pont most feladni. Az érettségi sem ér sokat munkakeresésnél (ha jól megfizetett állást szeretnél), de 8 általánossal többnyire csak a fizikai, meg a betanított munka marad a futószalag mellett.

Persze ha kimész külföldre dolgozni, úgysem számít sokat egy mosogatónak, hogy van-e érettségije.

2021. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Nekem van érettségim, soha nem kellett. Nem kérték sehol, igaz nem volt komolyabb munkahelyem
2021. ápr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

“légy jókor jó helyen”

Parom fonokenek csak 8 altalanosa van megis magas poziciba van.

Kollegai sem erettsegiztek megis 300E+ megkeresnek havonta raktaros munkaval

2021. ápr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%
Az érettségi csak arra jó,hogy elmenj főiskolára,másra nem.
2021. ápr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerintem ha az ember értelmes és kulturált egy állásinterjún akkor felveszik akkor is ha nincs érettségije. Mert lássuk be manapság majdnem mindenki átmegy az érettségin de ez még nem jelenti azt hogy elég értelmes, elég érett is.
2021. ápr. 22. 20:25
 8/12 Tepfal ***** válasza:
100%
Attól függ, hol akarsz dolgozni. Ha nagyobb cégnél, akkor nem fogsz eljutni az állásinterjúig, nem lesz alkalmad a személyiségedet megmutatni.
2021. ápr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ha az ember értelmes és kulturált egy állásinterjún akkor felveszik akkor is ha nincs érettségije. "


A gond az, hogy érettségi NÉLKÜL be sem hívnak állásinterjúra!

2021. ápr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen szemlélettel hogyan akarsz majd problémákat megoldani?

Aki érettségi nélkül boldogult, az adott körülmények között lazán le tudta volna tenni az érettségit, mert megoldotta volna.

Nem azért nem tette le, mert visszarettent tőle.

2021. ápr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!