Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kell venni kollégiumra?

SSzabcsikaa kérdése:

Mit kell venni kollégiumra?

Figyelt kérdés

Középiskolás kollégiumról van szó. Azt szeretném tudni, hogy mit kell beszerezni? (tisztálkodási szerek, konyhai dolgok, diszek, bútorok stb.)

Ennél részletesebb válaszra vagyok kiványcsi. Előre is köszönöm



2021. márc. 23. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy magadtól találtad ki?

"konyhai dolgok, diszek, bútorok stb."

Na, ezek pont nem kellenek.

Ha majd felvesznek a koleszba, tételes listát fogsz kapni arról, amit vinni kell.

2021. márc. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Plusz érdemes lenne tudni a kollégium nevét, utána nézni, hogy hogyan van berendezve.

Ahol én vagyok, ott van nekem:

-Tisztálkodáshoz, higiéniához: papucs, törülköző, tusfürdő, dezodor, fogkefe, fogkrém, borotválkozási kellékek, zsebkendő, wc papír, szappan, gyógyszerek (nálam csak torokcukorka szokott lenni), sebtapasz.

-Konyhai részhez: szivacs, mosogatószer, evőeszközök, bögre, pohár, egy magasabb falú mikrózható doboz, tea, cukor, citromlé/citrompótló, 3 az 1-ben kávé, só.

-Mindennapokhoz: saját ágynemű (nálunk, ha kell a kollégium is biztosít), kispárna (kolis borzasztó nálunk), lakat (ha nincs a szekrényen zár), szekrénybe akasztható polc (nálunk alul és felül van egy-egy polc a szekrényben, középen egy akasztós rész. Felső polcon füzeteket, tankönyveket tartok, lent a cipőt, tartalék dolgokat, a nagy részbe volt felakasztva a polc, mellé akasztva, ing és egy táska, abban instant kaják, kávé, tea. A nagy rész aljában volt a tusfürdő, fogmosócucc stb.), a szennyest én az utazótáskámhoz adott plusz hálós táskába gyűjtöm.

2021. márc. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy működik, hogy 1 hátizsákkal mész be és amikor 4 év múlva eljössz akkor 3 kamion kell hogy a cuccod felférjen.... Majd kialakul mire van szükség. A kótertől is függ, a szobatársaktól is, a szekrény méretétől, stb.

törölköző, szappan, ruha, telefontöltő ilyen általános dolgokkal mentem be. Aztán ahogy megismertük egymás a sorstársakkal, úgy alakultak a dolgok. Volt nálunk rádió és antenna hozzá hogy a taisokat tudjuk hallgatni, meg hasonlók - nem írhatom le, mert kijön értem a TEK :DDDDD

2021. márc. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1-es de azt tudom hogy kellenek és ha nem értesz hozzá akkor nem kell irni, kösz



2,3 köszönöm

2021. márc. 24. 08:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Mégcsak március van, majd ráérsz augusztusban foglalkozni ezekkel, jól mondták, majd kapsz egy listát, ami plusz hasznos infókat is fog tartalmazni. A neten egyébként találsz szimpla listákat, nézegesd azokat, hasznosak.


Amiket felsoroltál magadtól, azok sem feltétlen rosszak, de inkább kolifüggők. A konyhai dolgokkal kapcsolatban először jó tudni, hogy mi van alapból a kolitokban és mi engedélyezett. Van koli, ahova tilos elektronikus eszközt vinni, de mondjuk a konyhán vízforraló sincs. Ha menzás vagy, vagy viszel kaját és van gázspórja/főzőlapja a kolinak, akkor nem biztos, hogy gyakran szükséged lesz rá, de egy mini serpenyőt és fazikat tányérral meg evőeszközökkel érdemes berakni, ha meg hétvégén is maradsz, akkor sem kell különösen több dolog, de ezek muszájak lesznek. De ha nincs hely, ahol használni tudod őket, akkor természetesen fölös az egész.


A dekorációk jó dolgok, de figyelj arra, hogy ne vidd túlzásba, nem tudhatod, hogy mekkora helyed lesz, mennyire fognak elférni. Ha teheted, akkor én inkább azt ajánlom, hogy beköltözés után, mikor már minden el van pakolva, szerezz dekorációkat, hisz akkor látod, hogy mennyire fér el, hova illene igazán, illetve meg lehet beszélni a szobatársakkal/szobatárssal is, (hogyha benne vannak persze), hogy milyen színek legyenek a szobában.


Bútorokból nem tudom, hogy mire gondolsz, max ikeás műanyag, legalapabb műanyag rakodó polcos, földre rakható cucc lehet a hasznos. Gondolj bele, hogy azért onnan ki kell költözni, full bútorokat azért nehezebb hazavinni.

2021. márc. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nézd meg WNadin videóját Youtubeon
2021. ápr. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen azóta már megnéztem, de köszi
2021. ápr. 5. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!