Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2 év kihagyás után mennyire...

2 év kihagyás után mennyire ciki egyetemre menni?

Figyelt kérdés

2019-ben érettségiztem. Már akkor is eléggé el voltam maradva életkorilag, mert '99-es születésű vagyok, csak évvesztes illetve 5 éves gimibe jártam. Akkor ugye a 2000-es diákokkal érettségiztem.

Idén teszek plusz egy vizsgát, hogy felvételizhessek az egyetemre.

Ez mennyire ciki? Az osztályomból mindenki továbbtanult rajtam kívül, viszont nekem akkor nem volt meg a családi támogatás..

Idén nyáron viszont megházasodom, veszünk az egyetem városában egy kis lakást, (Édesanyám 3 éve meghalt, így az örökségből + a megtakarításból), és a jelenlegi munkahelyem megtartásával fogom tudni elkezdeni az egyetemet.

A kedvesem is 23 évesen ült vissza tanulni, viszont ő elképesztően nyitott ember, tényleg minden korosztállyal megtalálja a hangot. Én neki az ellentéte vagyok, és félek, hogy a 2-3-4 év különbség nagyon hátrányosan fog érinteni.

A munkahelyemen igazából sokat beszélek emberekkel, főleg diákokkal (HR-es vagyok), de élőben, barátságokat kötni...



2021. ápr. 23. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
46 évesen most kezdtem el egy egyetemet, szerinted?
2021. ápr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
99%

Maga az órákra bejárással sem lesz semmi baj. A legtöbb emberről lehetetlen megmondani hány éves. Én már 16 évesen 26nak néztem ki. Most 23 évesen bőven +30nak érzem magamat az elég erősen ősz hajammal (genetika).


A külső semmit sem jelent.


Az semmit sem jelent, hogy pár évvel később kezded a szakmát, az már igen, hogy egyátalán el kezded-e.


Hát ... szerintem 40 évesen senkit sem érdekel, hogy 18 éve vagy mérnök vagy 20 éve.


(A mérnök csak példa, ezt helyettesítsd azzal amivel akarod)


Mindenképpen megéri.


Szerintem még akkor is ha +30 vagy és akkor jössz rá, hogy rossz pályán vagy.


Hiszen jobb későn korrigálni, mint végig a sz--rban úszni életed végéig.

2021. ápr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtattatok.:)

Egyébként 2-es, pont mérnökire készülök.🤪

Tényleg köszönöm:)

2021. ápr. 23. 10:40
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem sem probléma, hogy ennyi idős vagy, ez egyáltalán nem számít "öregnek". Én egy olyan szakra járok, ami mesterképzéssel, szakképzésekkel stb. egy elég hosszú tanulást igénylő szakma, de vannak olyan csoporttársaim, akik szinte a szüleimmel egyidősek, és 40-50 körül vannak. Persze lehet, hogy más a céljuk vele, mint mondjuk nekem, de senki nem néz rájuk furán. Plusz viszonylag sok olyan csoporttársam is van, akik 3-4 évvel idősebbek nálam, és lehet, hogy elvégeztek már egy másik alapképzést korábban (vagy csak később kezdték el az egyetemet). Igazából fel sem tűnt, hogy idősebbek, csak beszélgetések során említették, vagy a közösségi oldalukról tudtam meg. Szerintem ez a legtöbb helyen egyáltalán nem számít, az egyetemisták jóval befogadóbbak szoktak lenni az én tapasztalataim szerint, mint mondjuk a középiskolások. Ráadásul a több "élet tapasztalat" még jól is jöhet. Sok sikert! :)
2021. ápr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves vagy nagyon, köszönöm szépen:)
2021. ápr. 23. 14:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 98-as vagyok és tavaly kezdtem :)
2021. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyedüli kérdés csak az, hogy akarsz-e tanulni? Ha igen, akkor mész és csinálod, ha nem akkor nem.

Tanulni soha nem volt ciki. Lesz bőven időd dolgozni a szakmában, ettől nem kell tartanod :)

Sőt, azzal, hogy érettebb fejjel mész egyetemre, többet tudsz belőle profitálni. Tudod mi érdekel, nem csak elmész valahova, hogy legyen diploma, na és van már tapasztalatod a munka világában is.


Hajrá!

2021. ápr. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az volt az első gondolatom, amit az előző írt, hogy tanulni sosem ciki. Neked most van rá lehetőséged, nem egyforma körülmények közül jövünk. Egyik barátnőm 98-as születésű, ötéves gimibe járt, elkezdett egy szakot, de nem tetszett neki, ezért végül 2020-ban kezdte a mostani szakot, 22 évesen, ahogy te is. Ha ilyenkor találja meg az ember, amit szeretne, és ilyenkor tud tanulni, akkor ez van.


Valamint, szintén írták előttem, nem tudod mindenkiről megmondani, hogy hány éves. Én másodéves vagyok, és pár hónapja derült ki egy csoporttársamról, hogy ő már majdnem elvégzett egy osztatlan mesterképzést, vagyis min. négy évvel idősebb nálam. De olyan arca van, biztos voltam benne, hogy nálam is fiatalabb. :D Szóval ennyi év különbséget tényleg nem lehet megmondani.

2021. ápr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ciki, de ezt elfogultan mondom, mert én is később kezdtem meg.

Sok "idősebb" ember van, sőt vannak szakok ahol szinte az a fura, hogy ha valaki 18-19 évesen kezdi el.

De amúgy nagyon fura helyzet. Volt aki pl csókolommal köszöntött, meg jó napot kívánokkal, meg volt aki azt hitte, hogy én vagyok a tanár. Többször volt a korai időkben, hogy amikor bementem a terembe, akkor csend lett, mert azt hitték, hogy én vagyok a tanár. Vicces is volt, de azért kicsit fájt is legbelül.

Ami amúgy talán fájdalmas lehet, az a lenéző fiatal tanárok, akik kérdően néznek rád, amikor meglátnak. Nem értik, hogy miért vagy ott, meg miért kezded el... ez rossz érzés volt.

Mondjuk a liftben előre engedtek. :)

De leszögezném, hogy rajtam látszódott is, hogy korosabb vagyok, mert kb 12 éves koromtól kezdve kopaszodtam, így mire odaértem a fejem tetején nem volt haj, vagy legalábbis nagyon kevés.

2021. ápr. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jómagam 21 évesen kezdtem el az egyetemet (rá 2 hónapra töltöttem a 22-t)... Felejtsük már el, hogy ciki, gáz meg stb, nem, nem az, senki nem úgy fog odamenni hozzád, hogy "na és te amúgy hány éves is vagy?". Senkit nem fog érdekelni :D
2021. ápr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!