Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha érettségi után kihagyok...

Ha érettségi után kihagyok egy évek akkor is lehet egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Szeretnék még egy nyelvvizsgát. Ezt most már nem fogom tudni megoldani. Viszont olvastam, hogy a briteknél teljesen bevett szokás, hogy gimi és egyetem között kihagynak egy évet. Ez idő alatt le tudnám tenni a nyelvvizsgát. Viszont, ettől függetlenül egy év kihagyással is jelentkezhetek egyetemre ugyanúgy mintha közvetlen érettségi után jelentkeznék.?

2013. jan. 29. 00:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. jan. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Persze
2013. jan. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Természetesen, sokan csinálják.
2013. jan. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kéz mindenkinek! : )
2013. jan. 29. 00:54
 5/11 anonim ***** válasza:

persze. akárhány évesen jelentkezhetsz egyetemre. akár 4-5 évvel az érettségid után is. vagy bármikor. 70 évesen is. :)

nekem van egy ismerősöm, az ő családjában az a bevett szokás, generációk óta, hogy a fiatalok érettségi után igyekeznek munkát vállalni egy-két évig, aztán utána mennek egyetemre, ha akarnak.

illetve jópár szaktársam is így volt ezzel, elvégzett ezt-azt, szerzett nyelvvizsgát, dolgozott, mittomén, és utána felvételizett.

2013. jan. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Persze. Én is ugyanezt tervezem. Meg azért az a 12 év tanulás egyszerre sok, egy szabad év nem árt. Szerintem az angolok ezt is jobban kitalálták, mint mi.
2013. jan. 29. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy mehetsz. Gondolj bele, hány hány ember sokkal idősebben elkezdte.
2013. jan. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
persze. én 24 évesen kezdtem.
2013. jan. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is 2 év kihagyással megyek és még sokan mások.

Egyébként a legtöbben először elmennek valami Okj-ra legalábbis a környezetemből.

2013. jan. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
En is Okj-n vagyok, es 2 ev utan, most jelentkezem:) nekem kicsit nehezebb, mert erettsegi utan elkezdtem egy logisztikat, de az iskolat nem minositem..a tanarok nem jartak be, fel ev utan mar en sem, semmi vizsgan nem jelentem meg, meg is aranylag jo jegyekkel lezartak.. Igazolatlanom sem volt.. :D es most elkezdtem masik suliban, ami 2 eves, tehat ha felvesznek, az egyetem mellett kell befejeznem, kicsit huzos lesz, de szerintem nem lehetetlen. Viszont en azert bantam meg, hogy nem jelentkeztem, mert 2011-ben meg gond nelkul bejuthattam volna, de fokent az anyagiak tartottak vissza. Most pedig nyelvvizsgazni fogok, meg emelt erettsegizni, hogy teljesuljon az almom. Es szerintem, ahogy alakul minden, nekem ez az utolso ev, hogy bejuthatok.. Nos, ezert nem varok meg egy evet :) de ha Neked nagyon jok az eredmenyeid, akkor nincs miert felned, ha pl jovore jelentkezel.
2013. jan. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!