Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Művészetisek,jogászok vagy...

Művészetisek,jogászok vagy ebben a témában jártasak tudnak segíteni???

Figyelt kérdés
Érdekel ezzel kapcsolatban minden. Egy ideje nagyon foglalkoztat a jövőm kialakítása. Erősen humán beállítottságú vagyok: Fejlett nyelvérzék, rajz, festészet, ének, emberek,beszédkészség, irodalom, történelem, (érzelmi intelligencia). A reál tantárgyak se mennek kifejezetten rosszul(4es),de nem igazán szeretem őket. Bár biosz még szóba jöhet. Egy ideig a jog és a pszichológia foglalkoztatott de érdekel a művészet is. Milyenek az iskolák, a fizetés, az elhelyezkedés? Esetleg író, (divattervező), hr-es, jogász, ügyvéd,gyermek pszichológus stb-Ben... Gondolkodom. Köszönöm szépen a segítséget és a véleményeket.

2021. ápr. 26. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos (vagy nem sajnos) az utóbbi időben rengetegen végzik el ezeket a szakokat, amiket írtál, nagy mértékű túlképzés van jogászból, pszichológusból, hr-esből, bölcsészből. A fizetés ennek köszönhetően nagyon ingadozó, sokan nem tudnak elhelyezkedni, vagy nagyon rossz helyre tudnak elhelyezkedni a diplomájukkal, lehet belőle szépen keresni, de nagyon jó szakembernek kell lenni hozzá.


Az iskolák nem rosszak, de a fizetés és az elhelyezkedés annál inkább.


Ha jól mennek a nyelvek, és jó kommunikációs készséged van, akkor inkább vedd nemzetközi kapcsolatok irányba az utad, esetleg végezz el egy szakfordítóit, mert abban van jövő, a nyelvtudásra mindig szükség van és ha találsz egyetem alatt egy jó gyakornoki állást, akkor friss diplomával könnyen el tudsz helyezkedni. Szakfordítóként egyéni vállalkozásba is kezdhetsz és mint mondtam, nyelvtudásra mindig szükség van, főleg a keleti nyelvekkel kapcsolatban, amit kevesen beszélnek Európában.


Esetleg még az államtudományi szakokban is van jövő és pénz.


Persze nem azt mondom, hogyha ez az álmod akkor ne valósítsd meg, viszont ha nem ragaszkodsz a pszichológiához és a HR-hez, akkor sok stressztől megkímélheted magad.

2021. ápr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Nem ragaszkodom a pszichológiához és a hr-hez, de lassan kifogyok az ötletekből. Ezért jött szóba a művészeti is.

A szakfordítón elgondolkodom.

Köszönöm mégegyszer.

2021. ápr. 26. 19:32
 3/4 A kérdező kommentje:
Többiek?
2021. ápr. 27. 11:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Jog nem éri meg tényleg. Vagy nagyon kiváló vagy, vagy nagyon jó kapcsolati tőke. Ha nem vagy kiváló és nem vagy mindenki kebelbarátja, akkor nagyon vegyes hova juthatsz, nem beszélve a sok megpróbáltatásról. Ügyvédeknél nagy a verseny, mivel rengetegen mennek jelöltnek. Ha nincs extra motivációd rengeteget ülni és tanulni a jogszabályokat, akkor nem éri, ezt már lassan hivatásként kell elképzelni, és nem a pénzmalacot látni benne. Én a helyedben, ha mennek a reáltárgyak, ilyesmi irányba mennék mindenképpen, hátha valami megtetszik. A humán szakokkal az a baj, hogy mindenki ebbe az irányba akar menni, mert ehhze mindenki jobban ért, így aztán kifolynak az emberek ezekről. A nyelvbe akkor vágj bele, ha valami egyedi nyelvet fel tudsz mutatni, mert az angol-német is túlképzett.
2021. ápr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!