Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esély arra hogy egyszer...

Van esély arra hogy egyszer majd továbbtanulhatok?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, de tudom hogy a jelenlegi tudásommal nem lesz túl jó érettségim. Sokmindennel küzdöttem mostanában, ráadásul túlvállaltam magam, alig volt időm tanulni. Sosem voltam jó tanuló sajnos, mert a problémáim miatt nem tudtam koncentrálni igazán. Mégis minden vágyam hogy továbbtanulhassak.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Rosszul sikerült érettségi után még lehet esélyem egyszer továbbtanulni?


18/L



2021. ápr. 29. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Ha újraérettségizel később (már nem ingyenesen) és teszel emelt szintű érettségi vizsgát,akkor tovább tudsz tanulni.
2021. ápr. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy ismerősöm, azt hiszem többször érettségizett egy tárgyból, hogy felvegyék államilag támogatott szakra (sajnos nagy a túljelentkezés). Mára nemhogy elvégezte az egyetemet, hanem ott is tanít.

Ennyi idősen, mint te simán lehetséges.

2021. ápr. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Tudsz. Most vagy csinálhatsz valamilyen OKJ-t és közben készülhetsz az új érettségire, vagy dolgozhatsz és készülhetsz az újraérettségizésre.
2021. ápr. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, később tudsz javítani az érettségiden, tudsz szintemelőt tenni vagy akár más tárgyakból is le tudsz érettségizni. Tárgyanként fizetni kell érte, de ezt nem tudom pontosan megmondani mennyibe kerül (az oktatási hivatal oldalán szerintem minden szükséges infót megtalálsz). Én azt hiszem 30valahány ezer forintot fizettem egy emeltért, de ez már nem most volt. Ha jól sikerült, összeszeded a kellő pontszámot, akkor később is ugyanúgy továbbtanulhatsz mint bárki más.

Nekem fogalmam nem volt, hogy mit szeretnék majd tanulni. A jelentkezésemet leadtam, de csak találomra választottam pár szakot, ami szóba jöhet esetleg, biztos ami biztos. Ezeknek pedig nem volt semmi spéci követelményük, tulajdonképpen az alap érettségi tárgyaimat vették figyelembe (és akkor még emelt sem kellett, így azt sem csináltam). Leérettségiztem, jól sikerült, felvettek az első helyen megjelölt szakra. Végül viszont úgy voltam vele, hogy így nem szeretnék továbbtanulni, mert konkrét célom igazából nem volt. Úgyhogy kihagytam egy évet és abban az egy évben jelentkeztem egy másik szakra és ezzel együtt érettségire is, mert olyan érettségim nem volt, ami arra a szakra kellett volna. Én nem mentem el addig mást tanulni, mert nem volt olyan rövid okj, ami érdekelt is volna (most pedig szerintem már nincsenek is ilyen rövid okj-k) és több időt nem szerettem volna rááldozni, mert szeptembertől meg akartam kezdeni az egyetemet. Valamint dolgozni sem dolgoztam, csak alkalmi jelleggel (pl. nyáron). Szóval készültem az érettségire, nyelvet tanultam meg amennyire tudtam kihasználtam azt az egy évet.

2021. ápr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a bíztató kommenteket!

Akkor nem vetem el a továbbtanulás lehetőségét

2021. ápr. 30. 17:11
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne vesd el!! Sosem késő! Mindkét szülőm a 20-as éveik végén szerzett diplomát.
2021. ápr. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!