Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így lenne esélyem egy nevesebb...

Így lenne esélyem egy nevesebb külföldi egyetemre kijutni, doktorira?

Figyelt kérdés

Ha az alapszakot egy magyar viszonylatban is kevésbé neves egyetemen végzem el levelezőn, kifejezetten azért mert dolgoznom is kell és ezért csak levelezőn tudok tanulni és csak az az egy egyetem indítja a szakot ilyen formában...


Mondjuk el tudom végezni cumlaude minősítéssel, vagy “jó” minősítéssel (négyesre).


Utána pedig az egyik legjobb magyar egyetemre elmegyek MSc-re, nappalira. És a lehető legjobb minősítéssel végzek, mellette pedig ODTK helyezést is szerzek...


Ilyen esetben, egy külföldi PhD, DPhil vagy egyéb doktori képzésnél főleg a mesterszakos diplomát vennék figyelembe, amikor mérlegelnék hogy felvegyenek e, s csak kevésbé néznék az alapdiplomát... Nem?



2021. ápr. 29. 14:29
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező én igazán nem akarlak téged meggyőzni semmiről. Csináld úgy, ahogyan jónak látod. Sok sikert!
2021. ápr. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
68%

Egyetértek hármassal, saját tapasztalat. Magyarországról kijutni is nehéz, egy topegyetemen olyan jelentkezők közül szelektálnak természettudományos területen, akiknek itthon a lába nyomát csókolgatnák bárhol. Voltam kinn külföldön summer schoolon, voltam tanulmányúton külföldön természettudományos témában. Hát nem semmi kisebbségi komplexusom lett először, amikor ott olyan CV-ket láttam phd hallgatók mögött, ami itthon egyes docenseknek sincs meg.


És igen, nagyon fontos a motiváló környezet. Márpedig egy levelezőn vagy gyengébb, kevésbé népszerű intézményben nem lesz meg. Egyszerűen nem tudja az ember pozícionálni magát, mert nem tudja hogy azt a bizonyos lécet tízméterekkel lehet feljebb rakni.


Ugyanakkor nem óhajtok belesz..rni a saját fészkembe, azért itthonról is ki lehet jutni. A mi kutatócsoportunk jó néhány tagja dolgozott pár évig kinn, és nem hazakullogott, hanem itthon alapított családot, de sokan vannak akik kinnmaradtak. De a kijutáshoz igenis kell a jó ajánlás.


Én sem akartam ezzel lelombozni vagy megbántani a kérdezőt, de reálisabb célokat tűznék ki, és inkább folyamatában pakolnám magasra azt a bizonyos lécet, ezt pedig meghagynám egy álomnak, ami egyszer megvalósítható tervvé válhat.

2021. ápr. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
75%

"Márpedig egy levelezőn vagy gyengébb, kevésbé népszerű intézményben nem lesz meg. Egyszerűen nem tudja az ember pozícionálni magát, mert nem tudja hogy azt a bizonyos lécet tízméterekkel lehet feljebb rakni."



Ez nagyon jó megállapítás!

És még erre rájöhet az - ahogy írod, a motiváló környezet hiánya - hogy sokan kényszerből, "legyen egy bármilyen diplomám" csinálják, csak a papírra mennek.

2021. ápr. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!