Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik hónapbn vesznek fel...

Melyik hónapbn vesznek fel (külföldi) egyetemre?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom akkor az érettségit május-júniusban írjuk. Egyetemekre, főleg külföldire gondolok, melyik hónapban kell jelentkezni és mikorra válaszolnak?

2021. jan. 13. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen ország, melyik egyetemére gondolsz? Általános válasz nem létezik.
2021. jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező nem akarlak elkeseríteni, de ennek nár ártott volna korábban utánajárni, akár 11. évben, még az érettségi előtt bőven legalább 1-1,5 évvel, hogy képben legyél mindennel, és ne késs le semmit. Ugyan én sem vagyok jártas ebben, mert én nem jelentkeztem külföldre, de volt osztálytársam, aki igen, ő már október november környékén intézett valamit, és kellett elvileg motivációs levél, meg "ígéret/jóslat", ezt már nem is tudom pontosan, hogy hogyan fog sikerülni az érettségije. Ezeket bőven érettségi előtti decemberben már elintézte, hogy az érettségi után, már csak bemutatja a szükséges papírokat és szeptemberben már kezdi is az évet kint.
2021. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Lehetséges, hogy már elkéstél vele, de ne legyen igazam.
2021. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Küldöldön nem feltétlenül (csak) az érettségidre kíváncsiak, valahova kell pl. personal statement, önkéntes tapasztalatok, tanulmányi versenyek. Nem feltétlen olyan a rendszer, hogy 4 (12) évig sziporkáztál, aztán elrontod az érettségid, és legalább egy évig szívsz otthon. Akik nálunk külföldről mentek az osztályba, nyáron már minden egyetemről tájékozódtak, október végéig kellett jelentkezni, majd télen valamikor volt egy szóbeli interjú, és ezek után pár nappal meg is kapták az "offer"-t (ajánlatot), ami pl. abból állt, hogy ha x tárgyból y jegyet elér az érettségin, akkor felveszik, de ez sokszor csak 4-es volt, tehát nem számítanak már annyira a jegyek, és itt tudni lehetett, hogy már fel fogják venni. Több egyetem több különféle ajánlatot küldhet, hogy miket teljesíts, hogy oda bekerülj, persze van, ami simán felvesz vagy simán elutasít... Nagyon más minden ország minden szakján.
2021. jan. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én főképp az Egyesült Királyságba szeretnék menni. Ha a Brexit nagyon megnehezítené a helyzetet akkor pedig Franciaországba. Egyébként még csak 10.-es vagyok.
2021. jan. 14. 00:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a Brexit azt hozta magával, hogy elképesztően drága lett lett ott a képzés, így szerintem nem éri meg, hacsak nem egy Cambridge vagy UCL áll a listád legelején. Franciaországról kevés az info, mert ott egy angol nyelvű képzés szinten borzasztó drága.

Ha komolyan gondolod ezt a külföldi tanulást, akkor nézd meg a Milestone Institute honlapját!

(Amúgy a kérdésedre: sok külföldi egyetemre októberben kell jelentkezni, magyarra csak februárban. A külföldi egyetemen előre megírják neked, hogy abban az esetben vesznek fel, ha az erettsegid ilyen és ilyen eredménnyel abszolválod.)

2021. jan. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha az Egyesült Királyságba megyek, akkor mindenféleképpen a Russel Group-ból valamelyeik egyetemre szeretnék jelentkezni (a Cambridge meg a UCL bele tartozik). A Milestone-ba szeretnék járni csak nagyon tudom, hogy melyik évben kezdjem. Ezért is tettem fel az eredeti kérdést. Mert ha jól tudom akkor a tanfolyam ott május körül kezdődik és 1 éves. Viszont ha már októberben kell jelentkezni akkor nem tudom, hogy 11 vagy 12-be járjak oda. Meg a Milestone az az egyetemeknél az ottani írásbeli és beszélgetős felvételire készít fel, nem? Ilyen mindegyik egyetemnél van (Russel Group)? Ha igen, akkor mikor?
2021. jan. 14. 13:19
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A Milestone-nal egy kicsit már le vagy maradva, úgyhogy kb most azonnal vedd fel velük a kapcsolatot, írj nekik egy e-mailt, mert azt ajánlják hogy a legjobb ha már 9-10-ben elkezdesz célirányosan náluk készülni.

Igen, arra IS, felkészít, ilyen pedig kivétel nélkül mindenhol van/lesz.

2021. jan. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!