Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan találtatok témát a...

Hogyan találtatok témát a szakdolgozatotokhoz?

Figyelt kérdés

Úgy alakult (csúszás+halasztás), hogy csak jövőre fogok végezni az egyetemen és így a szakdolgozat is csak később lesz majd esedékes. Viszont már ugye egyszer elkezdtem vele foglalkozni mikor kellett és úgy vagyok vele, hogy szeretnék előre dolgozni, mert most jobban ráérek mint majd félév közben. Ugyanakkor nem vagyok benne biztos, hogy jó szakdoga témát választottam akkor és azóta is gondolkozom rajta, hogy mégis mit kellene választani. Nyilván van, ami az egyetem során jobban érdekelt vagy jobban tetszett és a szakirány valamennyire megköti a kezemet, viszont még így is azt érzem, hogy túl sok választási lehetőségem van és nem nagyon tudom, hogy mégis mitől jó egy szakdoga téma. Nem kaptunk ezzel kapcsolatban szinte semmi segítséget, szóval nálunk nincsenek megadva témák és kész szakdolgozatot sem láttam még soha (nálunk elviekben nem tekinthetőek meg a korábbiak). Próbálok keresgélni, olvasni stb., de tényleg valahol pont a bőség zavara okozza a problémát, mert temérdek lehetőség és még több forrás van. Nyelvszakos vagyok, irodalom és kultúra szakirányon, így tényleg bármiről írhatok, ami kapcsolódik pl. bármilyen mű (regény, versek, film, dalszöveg stb.), történelmi esemény, személy, kulturális jelenség, irodalmi stb., bármi.

Nektek hogyan sikerült megtalálnotok a saját témátokat?


2021. máj. 3. 14:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Válassz olyan témát, ami téged jellemez, ami a szíved csücske. Ha tényleg a bőséggel van a gond, akkor esetleg ki is sorsolhatod, hogy mi legyen. A lényeg, hogy élvezd a témát.
2021. máj. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én kerestem egy témát, ami egyetemen kívül is érdekelt, nem tanulásnak fogtam fel az írást, hanem érdekességnek. Írj listát, gondold át mihez mennyi anyagod lenne, mennyit lehet róluk írni és rangsorolj.
2021. máj. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!